Amazon "octocopter" ile havalanacak!

İnternetin dev alışveriş sitesi, aldığınız ürünleri artık size biraz "garip" bir yolla gönderecek!

  • Ercan Uğurlu
Amazon "octocopter" ile havalanacak!

Amazon, ürünlerin teslimatında yepyeni bir dönemi başlatmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde CBS'de yayınlanan "60 Minutes" programına katılan Amazon'un CEO'su Jeff Bezos, bundan sonraki dönemde teslimatları "octocopter" isimli dronlarla yapacaklarını açıkladı.

Amazon Prime Air isimli bir proje üzerinde çalıştıklarını söyleyen Jeff Bezos, bundan sonraki dönemde teslimatlarını insansız hava taşıtlarıyla yapacaklarını açıkladı. Octocopter dronlarla yaklaşık yarım saatte teslimatın gerçekleştirileceğini de sözlerine ekleyen Bezos, böylece alışverişte yepyeni modeli ortaya koymuş olacaklarından bahsetti. Bilim kurgu filmlerine de atıfta bulunan Bezos, üzerinde çalıştıkları projenin gerçekleşeceğinden emin, ancak müşterilerin bunun için en az 4 veya 5 yıl beklemek gerek.

Tabi bu projede, Bezos'un, Octocopter'lerine yapılabilecek "sapanlı saldırılarla" nasıl baş edeceğini de düşünmüş olduğunu umut ediyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Taslarlar bunu :D

Türkiye'de bir denesinler bakalım.O aracı düşürmek için ne silahlar ne aletler icat edilir. Ama bu fikir buradan çıkmaz.Onlar yapacak biz alacağız.

sapanlı sardırı ne beaa ne zaman olmuş normal ucaklara neden olmuyor? o kadar alcaktan mi ucuyor bu ucaklar?

Sapani bos ver ne kadar ciddi boyutlarda tehlikeye acik bir sistem, resmen kamusal suikast makinesi bu.

Annemi sağlık ocağına götürmüştüm. Arkadan da bir kadın geliyor 30'lu yaşlarında. Çıkarken kapıyı kapanmasın diye açık tuttum. Kadın da ayağını çarptı ve sinirlendi. Ben de dedim ki "Hanımefendi; sizin için kapıyı açık tuttum." Kadın da dalga geçerek dedi ki:"Ay, çok hooş!" İşte Teşkilatçı Adanalılar... <Cleverman>

:) abi bak bak senin kargo düşüyo, benim kargoya noldu acaba, kalkış izni falanmı alamadı :) yada düßürdülermi off yaaa gitti kargo .s Acaip matrak olur turkiyede bu olay :)

evimin üstünden geçerse pompalıyla indiririm aşşa ona göre akıllı olun :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play