Android M, pil ve RAM geliştirmeleri sunacak!

Google, Android'in yeni sürümünde bu köklü sorunları çözmek istiyor!

Android M, pil ve RAM geliştirmeleri getirecek

Android M, yeni raporlara göre Android'in uzun süredir süregelen bazı sorunlarını ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Android Police'e göre Google, Andorid'in yeni sürümünde pil ve RAM kullanımı açısından önemli geliştirmeler yapacak. Bu geliştirmelerin detayları şimdilik bilinmiyor, ancak yarın başlayacak olan Google I/O etkinliğinde cevapları bulma ihtimalimiz yüksek. Elbette etkinlikte Android M'nin final sürümüyle tanışmayacağız, ancak yenilikler hakkında ihtiyacımız olan bilgilere sahip olabileceğiz.

Rapor, Google'ın pil ve RAM kullanımını nasıl azaltacağını detaylarıyla anlatmasa da, bunu nasıl yapacağı hakkında tahmin yürütmek mümkün. Firma, bu iş için birçok API ve üçüncü parti uygulamalar için araçlar sunan Google Play Services'ı elden geçirebilir. Konumla ilgili işlevler ve diğer arka plan işlevleri, Google'ın gözden geçireceği diğer özellikler arasında olabilir.

Google, pil ömrünü geliştirmeye yönelik girişimlerde daha önce de bulunmuştu. Bunlardan biri olan Project Volta, Android Lollipop'un pil ömrünü artırmayı amaçlıyordu ancak beklendiği kadar etkili çıkmamıştı. Android M'de yapılacak değişikliklerin daha hissedilir olacağından umutluyuz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Once sen lolipopu bir dagit adam et ondan sonra m yi konus lolipopa ne yaptin ki m ye napican

@28 Mayıs 2015 00:53 size katılıyorum ve samsung bana gore bitti En iyi cihaz Apple gerisi boş arkdaş

@28 Mayıs 2015 13:58 apple ve samsung'dan başka telefon yok mu ?? samsung kullan. beğenme. google'a söv androidi kötüle. iyimiş valla. nexus diye bir şeyi duydun mu hiç?

@28 Mayıs 2015 17:19 yesinler nexusu nexus 5 var bende galeri uygulamasında bike 3. Partiye mahkum ettiler. Windows 10 telefonlara gelsin gidip alacam android hikaye

@28 Mayıs 2015 13:58 heryıl aynı özellikte cihazı en uçuk fiyata kaktırdığı içinmi en iyi cihaz :))

m anca z8 le filan gelir heralde z3 e s6 ya filan geleceğini sanmıyorum ilk önce saçma güncelleme işini bi düzelt lolipopu çalıştıramayacak tel yok ama güncelleme gelmiyor. tek merkezden güncelleme gelmeli üreticiler teme ve firmaya göre uygulamalar eklemeli, temelar ve uygulamamalar marketten tel modeline göre tanıyıp indirilmeli. mesela z3 için saf anroidle gelecek güncellemeleri oto Google den yüklenecek sony den de mazadan sony kişiseliştirmeleri tema uygulama vs üstüne kurulmalı.

@28 Mayıs 2015 02:22 aynen keşke öyle olsaydı...

Daha L kimlere geldi anca geldi de M cikiyor ayrica oohoo oo o ram uzerine calismak icin. Biraz gec kaldiniz apple aldi basini gitti ( blackberry kullaniyorum Q10)

Her sürümde aynı terane ama seviyorum lan Androidi, hele nexus ile daha da iyi :)

Samsung lg vs lollipopu verene kadar 1 sene geçti android m çıktı geleneksel 18 güncelleme zamazingosuna takılıyor cihazlar sonra :)) windowsa geçecem androidde 1300 liralık cihaz hem 800-900 arası en alt modeli bile 3 yıl güncel ve her güncelleme geliyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir