Android'de uygulamaları SD karta taşıyın!

Android'li cihazınızda uygulamaları SD karta taşıyarak nasıl daha fazla alan elde edebilirsiniz?

  • Zeynel A. Öztürk
Android'de uygulamaları SD karta taşıyın!

Android'li telefonların en iyi yanlarından bir tanesi, depolama alanını microSD kart yardımıyla genişletebilmeniz. Böylece telefonunuzun depolama alanı kısıtlı olsa bile, bazı dosyalarınızı microSD karta taşıyarak yerden tasarruf edebiliyorsunuz.

microSD kartlar sayesinde daha fazla müzik, fotoğraf ve videoyu yanınızda taşımanız mümkün. Dahası Android 5.0 Lollipop veya Android 6.0 Marshmallow kullanıyorsanız, uygulamaları SD karta çok kolay bir biçimde taşıyabilirsiniz.

Uygulama, microSD karta nasıl taşınır?

1. SD kartı taktığınızdan emin olun. SD kartınız yoksa, satın alırken telefonunuzun desteklediği maksimum kapasiteyi aşmamaya dikkat edin.

2. Telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın ve Uygulamalar öğesini bulup, üzerine dokunun.

3. SD karta taşımak istediğiniz uygulamanın adının üzerine dokunun. Bunu yaptığınızda uygulamanın cihazınızda ne kadar yer kapladığını gösteren bir ekran karşınıza gelecek. Telefonunuza bağlı olarak, buradaki "SD karta taşı" düğmesine dokunarak taşıma işlemini başlatabilirsiniz.

4. Uygulamaları SD kartınızdan telefonunuza geri taşımak isterseniz, ikinci ve üçüncü adımları tekrarlayın ve bu kez "Telefona taşı" düğmesine dokunun.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

ben galaxy note 4 de önce sd karta taşıdım fakat uygulama güncellemelerin de problemler oldu. arayüzdeki uygulama ikonları gitti yeniden uygulama bölümünden arayüze taşımam gerekti filan. o yüzden uygulamaları yeniden telefona yükledim onunla ilgili ne yapılabilir.

evet böyle bir sorun var 2012 de benimde başıma gelmişti

Bilgi verirken eksik vermeyin lütfen her uygulamayı sd karta taşımamız mümkün değil.

Bunu biliyoruz... Esas bize lazım olan DATA dosyalarını taşıyabilmek... Var mı arkadaşlar bir bilgisi olan?... OBB dosyalarını nasıl taşıyabiliriz SD kartımıza... Kendi cihazında, Samsung Galaxy Tab S T700 cihazımda bu konuyla alakalı sorun yaşıyorum, 64 gb SD kartım olmasına rağmen...

marshmallow'da taşımadan önce sd kart'ı dahili olarak biçimlendirme yapmak gerekli. sonra dahili bellek benzeri algılıyor ve eskiden taşınamayan uygulamalar bile taşınıyor fakat her güncellemeden sonra uygulama otomatik olarak dahili belleğe geri yüklenmiş oluyor. bu problem çözüldüğünde tadından yenmez.

6.0 ile her uygulama taşınabiliyor mu

Gm Android 4g var bende. SD kartı dahili yaptım seçeneklerden. Ancak, yine eskiden taşınabilen uygulamaları taşıyor. Hepsini yine taşımıyor.SD kartım mı uygunsuz yoksa tüm uygulamaların dahili olabileceği efsanesi sadece bir HAYAL miydi?

Yine tüm uygulamalar dahili hafızaya taşunamıyor. Eskiden taşınanlar taşınıyor sadece. Onlarda elle ve tek tek. Otomatik sadece resimleri taşıdı. Bwnim kartta mı sorun var? (SD kartı dahili hafıza olarak tanıdığı halde)

Sd kartı dahili yapınca oluyor fakat sd kartı dahili yaparsanız pcden veri aktaramiyorsunuz sd karta. Yani film falan yukerim uzun yolculukta izlerim diyorsanız demeyin..

Peki sonra indirecek olduğumuz uygulamaları direk olarak sd karta kendisinin yüklenmesini istiyorum onun ayarını da açıklar mısınız?

Bende oyle bi tus yok ne yapiyim

Selam un aleykum beyler bende öyle bir tuş yok ne yap caz

ben de bazı uygulamalarda sd karta taşı butonu aktif fakat taşınmıyor

telefon 6,00 kulanıyor fakat tası butonu yok buna nediceksiniz yazılım güncel ipneligine mi yaparlar bunu bılmıyoorumda ben de telefonu camdan aşa atım asus vestel alanın bıdaha 5510 serisi

Sen de yorum yaz