"Apple kontrollü, Android dağınık"

Microsoft'un renkli patronu yine hızını alamadı, iki büyük rakibini yerden yere vurdu!

  • Berk Toparlak
"Apple kontrollü, Android dağınık"

LinkedIn kurucularından Reid Hoffman'a konuşan Microsoft CEO'su Steve Ballmer, mobil piyasasına dair önemli çıkışlarda bulundu. Apple'ın bu alanda daha "kontrollü" davrandığını belirten Ballmer, Android'i ise "dağınık" bulduğunu söyledi.

Ballmer, Android'in dağınık ve kontrolsüz uygulama strajesinin sorunlu olduğunu düşünüyor. "Uygulama uyumluluğu açısından bakacak olursak, Android'in bu strajesini kullanıcılarını düşünerek yürüttüğünü söyleyemeyiz."

Ballmer'ın diline doladığı bir diğer konu ise Apple'ın yüksek fiyat politikası oldu: "Amerika'daki telefonlar devlet destekli olduğundan, bunu pek dert etmeyebilirsiniz. Ancak örneğin Rusya'da bir iPhone sahibi olmak için 1,000 dolar ödemek zorundasınız. Bu da Rusya'da çok fazla iPhone satamayacağınız anlamına geliyor."

Microsoft CEO'su, Windows Phone 8'e övgüler yağdırmaktan da çekinmedi: "Windows Phone 8'in yüksek fiyatlardan nasibini almamış ancak kaliteli; düzgün ve kontrollü bir uygulama strajesine sahip olduğunu düşünüyorum."

Ballmer ayrıca Windows Phone 8'in en kişisel akıllı telefon olduğu görüşünde: "Telefonu elinize aldığınızda, gerçekten sadece işinize yarayan şeyleri görüyorsunuz. " 

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Devlet destekli ne oluyor?

@17 Kas 2012 18:52 daha ucuz yani telefonun bi bölümünü amerika ödüyor

sadece :))))

Hic canim sudan ucuz... Nokia Lumia 920 649 euro, bedava bedava,... iPhone bile 670 euro ki Lumia ya o parayi vermektense nefret etsem de gider iPhone alirim.

vay keltoş androidi bilmemde o kuş kadar aklıyla kendince sevgili Apple'a giydirmeye çalışmış. bir bu birde wozniak ikiside tam bir soytarı abidesi :)

@17 Kas 2012 19:21 Soytarı dediğin adamlar teknoloji geleceğine yön veren adamlar... Bu kadar da boşboğazlık olmaz ki

@20 Kas 2012 21:22 Pek öyle değil. Microsoft teknolojiye yön veremez hiçbir zaman da vermedi. En iyi bildikleri Copy Paste yapmak :)

Bence de, tastamam dediği gibi... Onca yenilik ve teknoloji merakıma rağmen şu Android, dağınıklığı ve dipsiz kör kuyu mantığıyla nefret ettirdi. Kısıtlarına rağmen yine de piyasadaki diğer ilkel sistemlere nazaran kötünün iyisi İOS kullanıyorum mecburen.

Adam haklı ama

bu açıklamaya göre wp tutmamış :D yine biyerlere saldırıyorlar :D

Steve Ballmer Voldemort'a benzemiyor mu?

Dikkat etde duvara çarpma ;)

Patent davaları Amerika'ya yabancı kaynaklı yüksek teknolojiye sahip cihaz girişini kontrol etmek üzere devlet tarafından kugulanmış olabilir. Apple bunun için sudan patent davaları ile çeşitli telefon ve tabletlerin satışlarına kısıtlama yönünde karar aldırabiliyor.

windows 8 piyssanın dibine vurdu . ios macos neymiş çıktıda noldu laptop ları satmadıda daha fazlasınıda yapamaxdı iphone buraya kdrmış

@18 Kas 2012 01:38 bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara klasik bir örnek. Araştır biraz. Son çeyrekte ABD'de satılan MacBook sayısı notebookların toplamını geçti.

@18 Kas 2012 01:38 iPhone bir haftada 5 milyon sattı. Windows 8 phone'lar ilk haftasında kaç tane satmış? Bilemezsiniz tabi ki çünkü Microsoft ya da Nokia rezil olmamak için açıklamıyor.

21:18 Bill Gates de zaten Harry Pottera benziyor. =)

adam resmen doğruları söylemiş android dağınık zaten uygulamaların yarısı kötü android işletim sistemini bedava sunuyor adamlar zaten gelirini Google arama motorundan sağlıyor bügün Google bügünlere gelmesi microsoftan destek alarak gelmesidir

Adam kime saldırmış doğruları söylüyor iphone yüksek fiyat mantığını bıraksa şmdi herkesin cebinde iphone olurdu. Android konusundada haklı. Ama wp8 konusunda bişey diyemicem daha önce hiç kullanmadım çünkü.

Steve hiç kusura bakmasın ama WP 8 li telefonlar iPhone fiyatına çok yakın. Ama fiyat yüksekliği konusunda katılıyorum.Ttelefon piyasası üretim maliyetlerini düşündüğümüzde fiyat olarak çok yüksek, Apple, HTC, Samsung gibi üreticiler sağlam paralar kazanıyor bu işten...

Valla yorum geç oldu ama l920 ve iphone 5 i aynı anda deneme fırsatım oldu uzun süre kesinlikle iphone iatediğin kadar uygulama aç kapan mıyor ve şarjda tüketmiyor lumia ise reset atıyor hemen kapanıyor kendiliğinden ve çok şarj tüketiyor günde 3 kez şarja takıyorum belki yemi alacaklara faydam olur. Birde sakın nokiaya bulaşmayın çünkü boUlduğunda ne bir yetkili servis nede bir müşteri hzmetleri desteği var herşey satana kadar kesinlikle almayın

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play