Apple, şimdi de Android'in peşinde!

Samsung'la davalık olan Apple'ın mahkemede dile getirdiği talep, Google'ı çileden çıkartacak cinsten

  • Ender Duman
Apple, şimdi de Android'in peşinde!

Samsung'un kendisine ait teknolojileri izinsiz olarak kullanıdığı iddiasıyla defalarca dava açan Apple, şimdi de mahkeme heyetinin huzurunda Google'ı, önemli bilgileri gizlemekle suçladı. Apple Google'dan Android kaynak kodunu mahkemeye sunmasını istiyor.

Google, Apple'ın talep ettiği belgeleri tespit etmek için esaslı bir arama işlemi yürütmemekle suçlanıyor. Apple avukatlarından Mark Lyon, Android kaynak kodunu talep etme nedenlerini, mahkeme heyetine şu sözlerle açıkladı: "Bu bir şeffaflık sorunu. Tam bir arama yapmadıklarından endişeleniyoruz". İki tarafı da dinleyen mahkeme heyeti henüz bir karara varabilmiş değil.

Google'ın Samsung ve Apple arasındaki kavganın ortasında kalmasının nedeni, Apple avukatlarının ifadesiyle, "söz konusu suçu oluşturan işlevlerin çoğunu tedarik ediyor olması." Davanın merkezinde yer alan Epic 4G ve Galaxy S2 modellerinde Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemi kullanılıyor. Apple, Samsung'un söz konusu telefonlarda kullandığı teknolojilerin bir kısmının kendi patentli teknolojileri olduğunu iddia ediyor. Geçtiğimiz yıl mahkeme, Samsung'un bir milyar dolar tazminat ödemesine karar vermiş ancak bu karar jüri hatası nedeniyle bozulmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

İsleri zor

Apple ne yapacağını şaşırdı valla.

yiyin birbirinizi

Tüm Dünya Apple mı kullansın yani bu ne aç gözlülük ya zaten telleri sadece telefonla görüşmek ve hava atmak için alıyorlar.Başka ne işe yarıyor her şeyi kısıtlanmış bir telefon.Amacı tüm dünyayı ele geçirmek sen avucunu yala Apple iyiki diğer markalar var yoksa Apple araba fiyatına binlerce euroya tel satmaya kalkar.

Apple git elma ye sen başkalarına bulaşma istersen...

apple sen niye mahkemeye işte benim kaynak kodlarım bunlar googleden de kaynak kodlarını alın ve uzmanlara araştırtın demiyorsunda Googleden kaynak kodlarını istiyorsun.. Demekki ios için artık yolun sonu geldi haa :D

Apple iyice şaşırdı hırsızlık yapması kolaylaşsın diye mahkemeleri kullanır oldu... saçma sapan istekleride bitmedi... inşAllah tez zamanda batarda kurtuluruz...

Ezik google korktun mu veremiyosun mahkemeye kodları? ??

@12 May 2013 18:35 Apple vermişmi kaynak kodlarını ?

apple kaşınıyor. elmalı pasta yapacaklar apple'ı o olacak. s2 mi kalmış hala davası sürüyor :) ben bu apple kadar çamur bir firma görmedim.

Bazi yarim akillilar konusuyor, Apple'in istedigi kodlar isletim sisteminin degil kullanilan bazi islevlerin api kodlari ki kritik oneme sahip kodlar. Android zaten acik kaynak ve kodlar elde edilebiliyor, bu yuzden soz konusu olan tum isletim sistemi degil.

Sen de yorum yaz