Apple yeni bir pil sistemi peşinde!

Apple'ın patentini aldığı bu yeni yakıt pili, pil ömrü konusunda yeni bir umut vadediyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Apple yeni bir pil sistemi peşinde!

Apple, pili günlerce dayanan cihazlar için hayal ettiği taşınabilir güç sisteminin patent başvurusunu gerçekleştirdi.

ABD Patent Ofisi'nin yayınladığı, artık Apple'ın kontrolünde olan 8980491 numaralı patent, "bir taşınabilir bilişim sistemi için taşınabilir, uygun maliyetli yakıt hücresi sistemi"ni açıklıyor. Yakıt hücreleri, pillerin aksine harici unsurlar yoluyla kimyasal reaksiyona yol açıyorlar ve bu şekilde enerji üretiyorlar. Teknolojinin standart uygulamalarında güç üretmek için çoğunlukla hidrojen kullanılsa da Apple'ın patentinde sodyum borohydride, sodyum silikat, sodyum hidrit, magnezyum hidrit, lityum borohydride ve fazlası var.

Apple'ın yeni sisteminde yakıtı elektrik enerjisine dönüştüren bir hücre kümesi bulunuyor. Bunun yanında sistem içerisinde küme için bir yakıt kaynağı ve yakıt hücre sistemini yöneten bir denetleyici bulunuyor.

iPhone'ların pil ömrü, her akıllı telefonda olduğu gibi zaman zaman kullanıcıların canını sıkabiliyor. Apple, yeni patentinde bahsettiği sistemi gerçeğe dönüştürürse bu sorunları kökünden çözebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Gerceklestiremez

Yani telefona bi nevi benzin doldurucaz? :D

"Apple'ın yeni bombası gerçekten patladı" diye bir haber duymayalımda sonra.

O kadar para veriyoruz bari buna değsin telefonun şarzını fulluyorum akşamı zar zor çıkartıyor bu sistem gerçekleşirse mükemmel olur :)

bir işin içinde Apple varsa bende varımdır. kesin ve net.....

kedidir o kedi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play