Arama optimizasyonu değişiyor!

SEO yani arama motoru optimizasyonu, aramalarda üste çıkmak için şart ve değişiyor...

  • Ali Güngör
SEO'nun yönü değişiyor
Google hakim ama Bing dedikkate değer hale geliyor

Google arama motoru pazarının küresel lideri konumunda. Bununla birlikte Amerika pazarında payı yüzde 63.7. Yahoo'nun yüzde 18.1 ve Bing'iin yüzde 12.1 paya sahip olduğu bu pazar, dünya reklam gelirleri açısından çok kritik.

Bing-Yahoo çalışmaları kapsamında yapılan bazı açıklamalar, SEO yani Search Engine Optimization sunan, arama motorunda üst sıralarda görünmek için gereken optimizasyonları yapan şirketleri ilgilendiriyor.

Bing'in payının artmasından öte Microsoft kıdemli başkan yardımzısı Yusuf Mehdi, Bing arama teknolojisi ile AdCentre arama motorunun Yahoo ile yıl sonunda entegre hale geleceğini açıkladı. Sözün özü, SEO'cular Google optimizasyonundan vazgeçemezler ama Bing için yapılacak bazı optimizasyonlar da büyük fayda sağlayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

hadi be. o kadar optizasyon yaptım bing için. Google dolu dolu 1000 sayfamı indexlerken bing sadece anasayfada takılı kaldı. onuda geçtim ara ara anaysayfa indexini de kaldırıp duruo. şimdi yine çıkmıyorum bingden

Bing'in dsaha çok ekmek yemesi lazım kendi üzerinde SEO yapılmaya başlaması için. Hiç bir işe yaramaz boşuna zamanınızı bari harcamayın.

Bing'de Türkiye'yi bile ülke olarak seçemiyoruz. Seosuyla kim uğraşır?

içi çok boş bir yazı olmuş.

binge bırakın seo çalışmasını add url linkine tıklamaya bile değmez. Eskiden msn.com zamanında 3 5 bişiler buluyordu artık oda kalmadı.

Google, her girdiği parada yerel arama motoru gibi davranıyr ..Dolayısıyla ortaya çok etkin ve isabetli sonuçlar çıkıyor. Bing daha genel anlamda bile doğru sonuçlar veremiyor ... kalkıp birde SEO suyla kim uğraşır ...

(Alıntı)içi çok boş bir yazı olmuş.(/Alıntı)

Size aynen katılıyorum.Şu seo konusunda daha detaylı bilgiler vermenizi rica ediyorum.Değişen algoritma ve günümüz seo sistemiyle mümkünse sayfa sayfa.

bing çok uyduruk

Sen de yorum yaz