Samsung ATIV Book 9 Lite testte!

Samsung Series 9'un lüksünü daha ucuza sunmayı vaat eden ultrabook ATIV Book 9 Lite'ı test ettik!

Kalın panel

Kalın panel

Laptopu açtığınızda dokunmatik ekran panelinin kalınlığı gözünüzden kaçmayacak. Bunun yanında, Sony VAIO 13 gibi dokunmatik ekranlı laptoplara göre nispeten biraz daha ağır. Ana gövdede bulunanlar ise, klavye, trackpad ve portlar, ve buna rağmen bu kısım orijinal Series 9'daki kadar ince, bu yüzden laptopa bir bütün olarak bakınca biraz tuhaf duruyor.

Dokunmatik ekran panelinin ağırlığı ATIV Book 9 Lite'i 1.6kg'a kadar çıkarıyor. Ama cihazın ne kadar daha hesaplı olduğu düşünülünce 300g fazlalık birçok kişinin umurunda olmayacaktır diye düşünüyoruz.

Hala bir çantaya sığdırıp taşıyacak kadar ince, ve iyi bir yanı ise plastik kapağın, Series 9'un alüminyum kapağına göre çiziklere karşı daha dayanıklı olması.

Dış görünüş ve tasarımdan bu kadar bahsettik, ama Book 9 Lite performans olarak nasıl? İsterseniz önce bir donanıma bakalım.

Laptopların Intel'in dördüncü nesil Haswell işlemcisiyle gelmesine alışığız. Samsung ATIV Book 9'da ise fiyatın düşük tutulması için AMD A6 işlemci kullanılmış.

Dört çekirdekli bir işlemci, ama sadece maksimum 1.4GHz saat hızı sunuyor, basit işlemler yaparken de 1GHz'de çalışıyor. Bunun yanında, 4GB bellek işlemcinin bellek gereksinimini yeterince karşılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Resimler çok kötü, model tanıt ama koyduğun resimler çok kötü, cihazı beğenmediğiniz koyduğunuz resimlerden de anlaşılıyor ya bir Apple'ın cihazı olsaydı ?!

@15 Ara 2013 11:53 Arkadaş iyi sayılacak ufak bir stüdyo kurmuş, arka plan kağıdı yada kumaşı kullanmış, ışık daha iyi olabilirdi. Yine de hazırlayan uğraşmış. Tanıtımda eksikler var umarım giderilir.

önerdiğiniz modele baktım VivoBook s400 2527 tl o fiyatta zaten ativ book 9 plus alınıyo

Peki ben bu bilgisayarı almayı uzun zamandır düşünüyordum. Linux kurup kullanacaktım. Hali hazırda web tasarımı öğreniyorum. Bir bilgisayarda beklentilerim; - İstediğim programlara erişimim hızlı olacak. - Hızlı bir masaüstü performansı beklerim. - Bataryası uzun dayanacak Li-Polimer batarya olacak. Li-ionları sevmiyorum. - En fazla 13.3" inc olacak ki taşınabilir olsun. 14" çok zor benim için. - Açılış süresinin az olmasını istiyorum. - MineCraft ve Mount And Blade den başka oyunum yok, onları açsın istiyorum. - Videolarımı sorunsuz oynatacak. Hem internet tarayıcısı üzerinden hemde bilgisayar üzerinden. Bu sistem bana gidermi ? Not: Siz burada sade oyun amaçlı bir test yapmışsınız. Bu tarz ultra taşınabilir düşük fiyatlı laptoplardan yüksek bir oyun performansı beklenmez. Bu laptop haricinde şöyle bir makine daha buldum ama; http://www.istanbulbilisim.com.tr/acer-s3-391-6862-ultrabook-fiyati,69876.html Yorumlarınızı bekliyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir