Avira, AV-TEST'ten ödül kazandı

Avira, AV-TEST tarafından verilen En İyi Kullanılabilirlik Ödülü'nün sahibi oldu.

Avira, AV-TEST'ten ödül kazandı

AV-TEST, Avira AntiVirus Pro yazılımının 2014 yılı boyunca Kullanılabilirlik kategorisinde gerçekleştirilen altı farklı sertifikasyon testinden başarıyla geçerek en iyi puanları aldığını kaydetti. AV-TEST laboratuvarlarında yapılan bu testler, yüklü güvenlik yazılımının bilgisayar performansını ve kullanım rahatlığını ne ölçüde etkilediğini değerlendiriyor. Yazılımın hatalı tespitlere verdiği tepkileri de ölçen bu testler sırasında, temiz web siteleri ziyaret ediliyor, her testte 400 binden fazla zararsız uygulama taranıyor ve programların yüklenmesi sırasında engellenen tüm işlemlerin günlüğü tutuluyor.

Avira Antivirus Pro, bu testlerin tüm aşamalarında ortaya koyduğu olağanüstü sonuçlar ile Kullanılabilirlik ödülünün sahibi oldu. Yazılım, aynı zamanda Koruma ve Performans (hız) test kategorilerinde de her seferinde yüksek puanlar elde etti.

AV-TEST GmbH CEO'su Guido Habicht'e göre Avira, "Kullanıcıya büyük bir özgürlük sağlayan ve sadece gerektiğinde kendini gösteren bir güvenlik çözümü."

Avira Koruma Laboratuvarları Başkan Yardımcısı Philipp Wolf ise ödül ile ilgili olarak şunları söyledi: "AV-TEST gibi bağımsız kuruluşların yaptığı testlerde elde ettiğimiz başarılar, yaptığımız işe olan inancımızı her seferinde pekiştiriyor. Avira olarak yalnızca kullanıcılarımızın güvenliğini sağlamıyoruz. Onlara aynı zamanda kullanımı kolay ürünler sunuyoruz. Üçüncü partilerin ürünlerimizin geçerliliğini bu tür ödüllerle onaylaması ve bizim de bu başarıları müşterilerimize pozitif bir unsur olarak sunmamız bizim için çok önemli. Ürün tasarımında doğru yolda olduğumuzu gösteren bu gelişmeler, ürün ekibimize de gerçek zamanlı sonuçlar ve geri bildirimler olarak geri dönüyor."

BT Güvenliği ve Antivirüs Araştırmaları alanında bağımsız hizmetler sunan AV-TEST, son çıkan kötü amaçlı yazılımların tespit ve analizine odaklanırken, bu yazılımları güvenlik ürünleri üzerinde kapsamlı ve karşılaştırmalı şekilde test ediyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

tamamen yalan dolan bu test sonucları

Kullanmıyorum lakin beğendiğim ve güvendiğim bir program. Eskiden epey kullanmıştım.

avira cok iyi yaaa :)

Auerbach Vakfına ait ve 2006 yılına kadar sosyal proje olarak geliştirilip bedava dağıtılan Avira'ya özellikle Bundestrojaner (Federal truva atı) diye adlandırılan mini yazılıma çok geç, yani iş işten geçtikten diğerleri deşifre ettikten sonra onunda removal tool sunması hiç inandırıcı gelmedi o gün bugün Avira'dan uzağım. Alman devletinin Terörle mücadele kapsamında Bundestrojaner'i özel kullanımlı PC'lere yerleştirmesinde Aviranında payı olduğuna dair içimde kötü bir his var, yanılmayı isterdim! Parayı basanın birinci olduğu veya bilmemne kategorisinde en iyi olduğu AV-TEST gelene ağam gidene paşam diyen güveneceğim son test enstitüsüdür. En iyisi av-comparatives.org dur, olmadı virusbulletin, gerisi yalan dolan, göz boyama.

bele$ versiyonunu kullandığım 3 farklı bilgisayarda yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. ücretsiz olarak en beğendiğim antivirüs yazılımı ama para verecek olsam bi araştırırdım yani upgrade'e tıkladım 39 dolar istiyor 110 TL gibi bir fiyat. yani 110 TL. Bi ev kullanıcısı olarak antivirüse 110 TL verirsek taş kökü mü yicez yani bele$ forever güzel program tavsiye ederim. şu almanya konusunda baya bi bilgili olan arkadaşın dediği şeyler de yabana atılır değil gerçi siz bilirsiniz ama bilgisayara virüs girdikten sonra hiç bir şemsiye açılmaz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play