Bir cep daha Android 4.0'a kavuştu

Uzun zamandır Ice Cream Sandwich'i bekleyen "iddialı cep", sonunda ona kavuştu...

Xperia S'e 4.0 Güncellemesi

720p çözünürlüğü ve 32 GB dahili belleği ile Xperia S 2012'de Sony'nin en iddialı modeli olacaktı. Ne var ki Sony'nin cihazı Android 4.0 yerine Android 2.3 ile sevk edeceğini duyurması şaşkınlık yarattı. Ne de olsa Galaxy Nexus'a rakip olması beklenen Xperia S, Nexus'tan birkaç ay sonra piyasaya çıkmıştı, bu da Sony'nin yeni telefonuna 4.0'ın yüklenmesi için yeterince zaman olduğu anlamına geliyordu.

Ama şimdi Xperia S için Android 4.0 güncellemeleri piyasaya sürüldü. Yeni güncelleme Android yerine Sony'nin kendi arayüzünü kullanıyor, ayrıca Walkman ve Movies gibi Sony uygulamalarını içeriyor. Ancak güncellemeyi indirmek isterseniz 3G'yi kullanmamanızı tavsiye ederiz, çünkü dosya boyutu 200 MB civarında, bu da kotanızı çok çabuk doldurmanıza neden olabilir.

Eğer bir Xperia S sahibiyseniz güncellemeyi indirip indiremeyeceğinizi kontrol edebilirsiniz. Sony güncellemeden sonra telefonunuzun nasıl görüneceğini ve ne gibi yeni özelliklere sahip olacağını gösteren bir videoyu da kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

sony sözünü sonuna kadar tuttu. 2011 ve 2012 yılında çıkan telefonlarının hepsine ICS güncellemesi getirdi. bir tek Xperia Play güncellemesinden vazgeçti ki o da oyun performanslarını etkilediği için.

sony sözünü sonuna kadar tuttu. 2011 ve 2012 yılında çıkan telefonlarının hepsine ICS güncellemesi getirdi. bir tek Xperia Play güncellemesinden vazgeçti ki o da oyun performanslarını etkilediği için.

helal olsun sony

iphone alın güncelleme derdiniz bitsin :D

merhaba yazınızda 3G ile güncelemeyapmayın diye uyarda bulunmuşsunuz ics güncelemesi sadece sony pc companion ile pc baglantısı ile yapılmaktadır.

@25 Haz 2012 09:35 Katılıyoum aynen ota / fota olayları yok sanırım sony de daha

sony seni seviyoruz :-)

sony dedigin yaptı helal olsun diger telefon üreticileri gibi bekletip durmadı

cihazım sony xperia S ve ben kendi cihazımda denedim ama güncelleme yok diyor. nasıl iş anlamadım.

@25 Haz 2012 13:06 cihazın kendi içinden güncelleme yapılmıyor cihazınızı bir pc ye bağlayın telefonun ekranında sony pc compan... programı gelecek yükle diyin sonra pcde ilgili program kendisi başlayacak yeni güncellemeler var diyerek sana bir uyarı verecek ok dersen cihazın en son sürüme yükselir

Sony de hiç bir zaman güncelleme sorunu olmadı olmazda sen iphone bunu kendine sakla.sony herzaman en iyisi demektir.iphone 5 piyasaya girince alma çünkü ekranını ve kamerasını sony yapıyor.hatta ipad ve iphone 6 için anlaşma geçen ay imzalandı şuan iphone 5 in ekran ve kamera montajları bitti deneme yapıldı.iphone 6 ise saydam bravia engine teknolojisi ile gelecek.bu da iphone uclara kapak olsun.gerçi siz şimdi 360 derece dönersiniz."hocam ne olmuş biliyor musunuz? iphone 5 ve iphone 6 nın ekranını sony yapıyormuş.hatta ipad lerin ekranlarını bile..- hım kesin alınır hele birde işin içine sony girdiyse kapış kapış alınır.- hadi hemen ön sipariş verelim..." dersiniz. Kesin bu cümleleri konuşursunuz.kral sony dir. İster kabullenip ister kabullenmeyin.koskoca apple bile sony de durdu.

gerçek telefon budur diyorum, bu özelliklerde bir cihazı epıl çıkarsaydı zaten 3 e yakın olan fiyatını artık 4 e yakın yapardı. tabi bu kişisel fikrimdir. doğru olacak diye de bişey yok dimi :))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir