Bir gün herkes oyuncu olacak; hatta oldu bile

"Kaç yaşına geldin hala oyun peşindesin" devri sona erdi: Artık herkes oyuncu...

Oyun kültürü değişiyor, gelişiyor ve yayılıyor
Wii, aile oyunlarıyla kültürün yayılmasında büyük rol oynadı

Gençler aileleriyle bilgisayar oyunları konusunda sıkıntılar yaşasalar da bu durum değişiyor. Teknolojiye uyum sağlayan aileler, bir arada konsol karşısında eğleniyor. Oyunlar TV'nin tahtına göz dikiyor.

ELSPA'nın açıkladığı satış rakamları İngiltere'de 2009'un ilk yarısında Nintendo'nun her yaştan oyuncuya hitap eden oyunlarının çok sattığını gösteriyor. Özellikle Wii karşısında spor yapmaya ve zayıflamaya yarayan Wii Fit, İngiltere'de en çok satan oyun oldu. İngiltere'deki oyun konsolu sayısı ise 24 milyona ulaştı. Bu İngiltere'deki ev sayısıyla hemen hemen aynı. Yani neredeyse her ailenin bir oyun konsolu var.

Avrupa'da yapılan araştırmaların, İngiltere ayağında ise 30 ila 49 yaşları arasındaki vatandaşların yüzde 33'ünün aktif oyuncu olduğu ortaya çıktı. Genel toplamın yüzde 82'si ise çocuklarıyla video oyunları oynadığını söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

İngiliz milleti işte bu kadar anlarlar:))

Babam yaz tatilinde 3 4 saat bilgisayarda oyun oynuyorum diye demediği kalmıyo katili ben olucakmışım kendisi gecenin 3 üne 4 üne kadar tv izler benim gün içerisinde 3 4 saat oyun oynanamam battı.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
İngiliz milleti işte bu kadar anlarlar:))
Dün 19:37

Türk milleti işte bu kadar anlarlar:((

Türk Milleti işte bu kadar anlarlar diyen arkadaş ben orada Wii gibi bir platformun en çok satmasını eleştirdim.Ben hem ps3 hemde xbox360 sahibi 27 yaşında biri olarak yazdım onu.Algılama kanallarınız açık olsun:))

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Oyun kültürü değişiyor, gelişiyor ve yayılıyor
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir