Bir Zamanların En Popüler İnternet Servisiydi; 2 Ay Sonra Tamamen "Ölüyor"

Yahoo!, neredeyse yirmi yıl önce başlattığı, bir dönem tüm Dünya'da popüler olarak kullanılan Yahoo! Groups hizmetini, en sonunda tamamen kapatıyor.

Geçmişin internet efsanesi Yahoo! Groups "ölüyor"

İnternetin emekleme sürecinde olduğu dönemlerde kullanıcıların reklam yapmak, bilgi paylaşmak ve birbirleriyle sosyalleşmek için yoğun şekilde kullandığı Yahoo! Groups, Reddit, Facebook ve Twitter gibi büyük rakiplerin karşısında sonunda havlu attı.

Verizon tarafından satın alınan Yahoo!, geçtiğimiz yıl bu dönemde kullanıcıların gruplarda yeni konu açmasını durdurmuş, daha sonra da mesajları silmeye başlamıştı. Ama kullanıcılara, özel ilgi gruplarını e-posta yoluyla takip etme seçeneği açık bırakılmıştı. Bu dönüşümden sonra Yahoo! Groups sadece kaliteli bir posta listesi sağlayıcısı haline gelmişti.

Şimdiyse, Aralık ortasında bu servisin de kapatılacağı ve artık kullanıcıların e-posta ile bilgi alışverişinde bulunamayacağı duyuruldu. Yapılan açıklama "Yahoo! Groups web sitesi 15 Aralık 2020 tarihinde kapanacak ve üyelerimiz artık Yahoo! Groups'tan e-posta gönderip alamayacak" şeklinde. Liste yöneticileri yönetim panelini kullanarak üyelerinin adreslerini yedekleyebilecek ve bunları isterlerse Facebook Groups, Google Groups veya Groups.io platformlarına taşıyabilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Yahoo'nun arama motoru, haber, blog, domain ve hosting servisleri hariç tüm servislerini kapatması, yenilenmesi ve müşteri çekebilmek için fiyatları makul seviyelere indirmesi lazım. Bunları söylerken Verizon'un elinde hangi servislerin olduğunu bilmediğimi de belirteyim. Aksi takdirde tamamen batacaklar. Herkes Yahoo'dan kaçıyor ve sayıp söverek kaçıyor. Bunlar pek hoş alametler değildir...

Geçen gün yazdığım yorumda mail servisi'nin de kalması gerektiğini söylemiş miydim, Chip? Unutmuş olabilirim. Evet, arama motoru, varsa blog (Tumblr'ın şu anda kime ait olduğunu bilmiyorum), haber servisi, domain ve hosting servisleri kalmalı ve yenilenmelidir. Kısaca Yahoo'nun ameliyat masasına yatırılması gerekiyor. Eski halinden çok daha iyi olabilirsin, Yahoo! Kapsamlı bir operasyon seni kurtacaktır...

aol zaten yahoo' yu satın almıştı. aol uzantılı mail adresi de almak mümkün.

Sen de yorum yaz