Bitcoin'in durumu içler acısı

Sanal para birimi Bitcoin, 2015 ile birlikte tarihi bir yıkım yaşamaya başladı!

  • Levent Öztürk
Bitcoin'in durumu içler acısı

Eğer Bitcoin sahibiyseniz, 2015 sizin yılınız olmayabilir. Bu sanal para birimi, 2015'in başlangıcından beri yüzde 40 gibi ciddi bir değer kaybına uğramış durumda.

Bitcoin nedir; ne işe yarar... Açıkladık...

Coindesk'in içerik listesine göre, coin'in değeri 187 dolar civarına kadar düştü ve 2013 yılından beri ilk defa 200 dolar altını görüyor. Ayrıca, CEX.IO Bitcoin "cloud mining" hizmetini durdurduğunu çünkü şu anda hizmetin masrafının gelirinden çok daha yüksek olduğunu belirtti.

Bazı analistler ise bu durgunluğun ardından, Bitcoin'in bir "patlama" yaşayarak yıllar önceki değerini geri kazanacağını düşünüyorlar. Bitcoin'in değişken bir sistem olduğu hiçbir zaman sır değildi ancak bazı büyük toplu satışlar, durumu daha da kötüleştirdi. Tabii ki bu yaşananlar, sanal birim için yolun sonuna geldiğimiz anlamına gelmiyor. Bitcoin, her şeye rağmen bu durumdan kurtulup, bir zamanlar sahip olduğu gururlu noktaya geri dönebilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Umarim o bitcoin in sozde cozdugu isler kazma islemi bi amaca hizmet ediyordur bos bos donanim yorup elektrik harcayip hic bi ise yaramayan bi islemden coin kazanilmuyodur

Arkadaşlar 1-2 sene önceki gibi olacak bitcoin birden değer kazanacak gelir elde etmek isteyen varsa mutlaka bitcoin'e yatırım yapsın.

Sen de yorum yaz