Bu montla herkes herkes reklam panosu olacak

Blu Jacket adı verilen teknolojik mont, üzerindeki e-kağıt ekranla dikkat çekiyor.

Bu montla herkes herkes reklam panosu olacak
E-kağıt teknolojisinin kullanım alanları son derece geniş.

Daha önce burada yayınladığımız haberimizde, geliştirilen özel bir cihaz sayesinde gökyüzünde bulut şeklinde reklamlarla karşılaşabileceğinizden bahsetmiştik. Ancak şu an konsept aşamasında olan bir mont, artık herkesin kendi üzerine de reklam alabilmesini sağlayacak.

Merkezi Kalforniya'da bulunan Lunar Design isimli şirket, "Blu Jacket" adını verdiği ilginç montlarla adından söz ettirecek gibi görünüyor. Montların özelliği, üzerlerine entegre edilen ve e-kağıt adı verilen esnek bir görüntüleme teknolojisinden yararlanıyor olmaları. E-kağıt adı verilen esnek görüntüleme birimlerinin yardımıyla, mont üzerinde dilerseniz bir harita, dilerseniz bir fotoğraf ya da dilerseniz reklam bile görüntüleyebilirsiniz. Başka bir deyişle, yakın gelecekte herkes yürüyen birer reklam panosuna dönüşebilir.

Montlar GPS teknolojisinden de sonuna kadar yararlanabiliyor. Bilmediğiniz bir yerde kaybolmak istemiyorsanız, GPS ile uydulara bağlanabilir ve montunuzda görüntülenen harita yardımıyla yolunuzu bulabilirsiniz.

Şimdilik konsept bir ürün olarak tanıtılan Blu Jacket, üretime geçildiğinde pek de ucuz olmayacak. Çünkü e-kağıt adı verilen teknolojinin ucuza mal edilmesi ne yazık ki mümkün değil. Ama eğer üreticiler "organik OLED" teknolojisini beklerse, maliyetler de çok daha aşağılara çekilebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Yağmur yağdığı zaman çarpılmayasın

insanlık bu hale mi düşecek?

Yağmur yağdığında reklam tabelaları çarpıyormu?

o reklamı al

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir