Cep kamerasıyla yapabileceğiniz 5 numara

Cep telefonunuzun kamerasıyla bunları yapabileceğinizi muhtemelen bilmiyordunuz!

Cep kamerasıyla yapabileceğiniz 5 numara

Android'li cebinizin veya iPhone'uzun kamerasının hayatınızın herhangi bir anında onu kolaylaştıracak işlevler sunabileceğini biliyor muydunuz? Akıllı cebinizin kamerasını bir film tarayıcısına dönüştürmeniz ve nesneleri tanımakta kullanmanız mümkün. Her şey bununla sınırlı değil elbette; keşfetmek için yazımızı okumaya devam edin.

1. Film tarama (Android ve iPhone)

Eski 35mm'lik negatiflerinizi taramak istiyorsanız, aslında Android'li cebinizle etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz. Helmut Film Scanner sayesinde telefonunuzu bir film tarayıcısına dönüştürebilirsiniz. Negatifi iyi aydınlatılmış bir yüzeye koyup fotoğrafını çekmeniz yeterli.

iPhone kullanıcıları veya daha iyi, ücretli bir alternatif arayan Android kullanıcıları, Lomoscanner'ı kullanabilirler.

2. Renk tanıma (Android ve iPhone)

Renkleri tanımak için kolay bir yol arıyorsanız, bunun için iPhone ve Android'li cebinizin kamerasını kullanabilirsiniz. Dulux'un Android ve iOS uygulamaları, renk tanıma aracı sayesinde renkleri tanımlamanıza izin veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Sanki bunlar Windows Phone da yok ha

@06 Şub 2014 00:16 SophieLens HD, Smart Kamera, Nokia Camera, Cmera Effects, Creative studio, Nokia Cinemagraph... bunlar sadece aklıma gelenler.

@06 Şub 2014 00:16 lumia da bunların hepsine 10 basar hatta 100 basar NokiaProCam candır

%30 iOS kullanıyorsa günümüzde %10 Windows Phone kullanıyor...

Bu ipuçlarının kameralı telefonların çıkmaya başladığı zamanlardan beri kullandığım ve işe yarayan "uzaktan kumandanın kızılötesi ledinin çalışıp çalışmadığını anlamak" kadar pratik ve çok işe yarar değil :P

Neden hiç bir Symbian uygulamasına yer vermediniz ? Halbuki ülkemizde ve dünyada akıllı telefonun yaygınlaşmasında en büyük rolü Nokıa'nın Symbian işletim sistemli telefonları üstlenmiştir.Ayrıca cep telefonları için üretilmiş diğer işletim sistemlerinden çok daha az sistem gereksinimine ihtiyaç duyar ve açık kaynak geliştiricileri tarafından halen desteklenmektedir. Google'ın Symbian geliştiricilerinin çoğunu kendi saflarına katması sayesinde Android işletim sisteminin bu gün bu kadar gelişebildiğini de unutmamak gerekir. Bilge Baykuş / Wise Owl

Babamın iPhone 4S2inde gördüğüm google search'teki resim tanımlamasını anroddeki google serch'te bir türlü bulamıyordum. Meğersem başka uygulamadaymış. Bunu öğrendiğim iyi oldu. Yararlı bir haber.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Cep kamerasıyla yapabileceğiniz 5 numara
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir