Chrome 41 hazır; İndirin!

Chrome'un yeni sürümü indirilmeye sunuldu. İşte tüm yenilikler ve indirme bağlantısı...

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome 41 hazır; İndirin!

Google'ın hızıyla ünlenen web tarayıcısı, 41. sürümüne ulaştı. Az sayıda değişiklikle gelen Chrome 41, çok büyük yenilikler sunmuyor.

Yeni sürümdeki değişiklikler, tarayıcının arka planında yapılan değişiklikler ve geliştiricilere özel yeni işlevlerle sınırlı. Yine de normal kullanıcıların son sürüme yükseltmesi öneriliyor, çünkü Google her sürümde birkaç güvenlik açığını kapatmış oluyor.

Chrome 41'deki yeniliklerin hangileri olduğuna gelirsek, Google'ın şifrelemeye yönelik Crypto API ve yeni İçerik Güvenliği İlkesi işlevlerinde geliştirmeler yaptığını görüyoruz.

Resim ve müzikle ilgili geliştirmeler

Yeni Chrome'da resim ve müzik işlemeye yönelik ayarlamalar da var. Bu sayede örneğin ses aygıtını kullanan bir web uygulaması, kullanılmadığı zaman geliştirici tarafından duraklatılabiliyor. Böylece güç tüketimi azaltılmış oluyor. Chrome 41'deki bir başka yenilik, geliştiricilerin Service Workers önbelleğini kolayca incelemesi için DevTools içinde sunduğu yeni bölüm. Bunun için chrome://serviceworker-internals adresine gitmek yeterli oluyor.

Chrome'unuzun en son sürüme güncellenip güncellenmediğini sağ üstteki menü düğmesine, ardından Google Chrome Hakkında'ya tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Chrome'u baştan indirip kurmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İndirin: Windows için Google Chrome 41

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

çökme sorununu bütürlü çözemediler

Firefox candır can <3

Google x.y düzenine geçmeli bu 41 değil 40.1 veya 40.5 falan olmuş küçük yenilikler için ana sürüm numarası arttırılması çok yanlış bu gidiş le chrome 100 ü kolay görürüz

41 kere maşallah...

Artık çok hantallaştı,gereksiz özellikler doldu,boyutu çok büyüdü,sistem kaynaklarını da sömürüyor..nerde o eski chrome..Hiç yüklememek en güzeli..

Yıl 2015, hâlâ Chrome (ve chromium tabanlı Opera, Yandex vs.) kullanan var... Profesyoneller ve web geliştiricileri 3 tarayıcı kullanır: WebKit/Blink için Maxthon, Gecko için Firefox, Trident için Internet Explorer.

Chrome 1231435478784654684313746512 hazır indirin !!!!

Ram sömürme ve Linux ta kilitlenmeye çözüm getirsin önce

artık spartanı bekliyorum. gerisi tırıvırıdır...

Hala Chrome kullanan kaldı mı ?

Tüm bilgilerim chrome bulutunda saklı olduğu için bırakamıyorum.

@04 Mar 2015 16:45 Bütün verilerini tek tuşla Maxthon veya Firefox'a aktarabilirsin. Şifreler, geçmiş, sık kullanılanlar, adres çubuğu geçmişi dahil. Bırakın artık Chrome gibi insan pazarlamacısı, güvensiz, RAM ve işlemci düşmanı tarayıcıyı.

Chrome kullanan kaldı mı diyenler olmuş. istatistikleri araştırın görün kullanım oranını. her geçen gün kullanım oranı artıyor.

@04 Mar 2015 17:49 Kullanım oranı en çok artan internet tarayıcısı yıllık %166.7 büyüme ile Maxthon. Chrome ise yıllık %9.84 büyüme gösteriyor. Yani Maxthon'un 20'de 1'i. Haha şapşirik Chromecular sizi.

Yil olmus 2015 hala Chrome kullanmayanlar mi var? Sorusu daha mantikli...

google insanları etiketlemeyi bıraksa bir de ..

bu tarayıcı kullanıcılarının IP sini kaydetmiyor beyler.. deneyin ixquick.com

@05 Mar 2015 12:22 Tabi tabi. Benzersiz ID ile insanları kaydediyor ki, er yada geç, kullanılan tüm google firmalarının işlemleri için o ID ile fişliyor herkesi. Sen yeterki, Chrome, Google Earth, Google DNS vs. herhangibir google uygulaması kur yeter... Benzersiz ID ile, youtube da hangi videoyu izlemiş, gmail hesabında hangi belgeler var, ceptelefonundan hangi uygulamaları indirmiş, rehberinde kimler var, internetten neleri aramış, hangi sayfalara girmiş çıkmış vs. herşeyi ellerinin altında tutup tek tıkla geri ulaşabiliyorlar... Boşuna mı tüm uygulamaları ücretsiz.... Düşen çok olsun mantığı hakim... Tabi ki bu uygulamaları kullanmayan milyonlar var. Onları da ağlarına düşürmek için çalışmaları devam ediyor. Google ISS, Google GSM.....

Daha hızlı ve daha güvenli bir internet tarayıcısı isteyen Firefox kullansın.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play