Chrome 41 hazır; İndirin!

Chrome'un yeni sürümü indirilmeye sunuldu. İşte tüm yenilikler ve indirme bağlantısı...

Chrome 41 hazır; İndirin!

Google'ın hızıyla ünlenen web tarayıcısı, 41. sürümüne ulaştı. Az sayıda değişiklikle gelen Chrome 41, çok büyük yenilikler sunmuyor.

Yeni sürümdeki değişiklikler, tarayıcının arka planında yapılan değişiklikler ve geliştiricilere özel yeni işlevlerle sınırlı. Yine de normal kullanıcıların son sürüme yükseltmesi öneriliyor, çünkü Google her sürümde birkaç güvenlik açığını kapatmış oluyor.

Chrome 41'deki yeniliklerin hangileri olduğuna gelirsek, Google'ın şifrelemeye yönelik Crypto API ve yeni İçerik Güvenliği İlkesi işlevlerinde geliştirmeler yaptığını görüyoruz.

Resim ve müzikle ilgili geliştirmeler

Yeni Chrome'da resim ve müzik işlemeye yönelik ayarlamalar da var. Bu sayede örneğin ses aygıtını kullanan bir web uygulaması, kullanılmadığı zaman geliştirici tarafından duraklatılabiliyor. Böylece güç tüketimi azaltılmış oluyor. Chrome 41'deki bir başka yenilik, geliştiricilerin Service Workers önbelleğini kolayca incelemesi için DevTools içinde sunduğu yeni bölüm. Bunun için chrome://serviceworker-internals adresine gitmek yeterli oluyor.

Chrome'unuzun en son sürüme güncellenip güncellenmediğini sağ üstteki menü düğmesine, ardından Google Chrome Hakkında'ya tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Chrome'u baştan indirip kurmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İndirin: Windows için Google Chrome 41

Okuyucu Yorumları