Dikkatsiz Microsoft'un ilginç hatası...

Microsoft'un büyük dikkatsizliği: Geliştiriciler için hazırlandı ama yanlışlıkla herkese dağıtıldı!

  • Ümit Öncel
MS yanlışlıkla Win Mobile 6.5 SDK'sını yayınladı!
Windows Mobile 6.5 SDK'sı yanlışlıkla yayınlandı

Microsoft, yazılım geliştiricilerin mobil işletim sistemi Windows Mobile 6.5 için kendi uygulamalarını hazırlamalarını kolaylaştıracak Software Developper's Kit (SDK) üzerinde çalışmaya devam ediyor. En azından son olarak bize ulaşan bilgiler bu yöndeydi. Fakat geçtiğimiz gün ilginç bir olay yaşandı ve Microsoft sessiz sedasız Windows Mobile 6.5 SDK'sını sitesinde yayınladı.

Yayında olduğu sürece birkaç geliştirici SDK'yı indirme şansı buldu. SDK'da bu paketin Windows Mobile 6.5.3 sürümü için geliştirildiği yazılıydı ama kullanımında bazı sorunlar göze çarpıyordu. Kısa süre sonra Microsoft SDK'yı siteden kaldırınca durum ortaya çıktı. Meğer SDK yanlışlıkla yayınlanmıştı ve yayınlanan paketin son testleri tamamlanmamış haliydi. Microsoft konuyla ilgili bir özür mesajı yayınladı ve son haline getirilecek olan SDK'nın önümüzdeki ay için indirilmeye hazır olacağını belirtti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Şuan Windows Mobile'ın resmi ve son stabil sürümü nedir acaba?

Edipçiftçi nerdesin :D

6.5.3 2 aydir xdada rom haline getirilmis ve bayadir diamonda kullaniyorum. Bsb rom ismi bunlar 1 ay icinde win 7 betasi cikacagin i duyurup resmi siteden kendileride cekti sonrasindada 2011 palavrasini salladilar.
wince bazli son sürüm 6.5.3 olucak icine explorer 8 bir 2 sey daha eklenecek win 7 malesef wince bazli olmiyacakmis

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play