Dinleme skandalı Zuckerberg'i çok üzmüş

Facebook'un patronu Zuckerberg'i çok kızdırdılar! Kızdığı konu ve söyledikleri, haberimizde...

Facebook patronu ABD hükumetine saydırdı

Facebook'un genç patronu Zuckerberg, NSA'nın tüm dünyayı yasa dışı olarak dinlediğinin ortaya çıkmasıyla patlak veren PRISM skandalı için "ellerine yüzlerine bulaştırdılar," yorumunu yaptı. Bir TV kanalına verdiği röportajda Zuckerberg'in, "ABD hükumetinin hala aynı yanlışları sürdürdüğünü düşünüyorum ve bundan sonra daha şeffaf hareket etmelerini umuyorum," yorumunu yapması da ilgi çekti.

ABD'nin güvenliği sağlamakla özgürlüklere saygı duymak arasında bir denge kurması gerektiğini dile getiren Zuckerberg dinleme faaliyetlerinin daha makul ve yasalar içinde olması gerektiğini de hatırlattı.

Zuckerberg ayrıca ABD'de kaçak olarak bulunan bilişim çalışanlarının vize problemlerini çözmek için hükumet nezdinde lobi çalışması yaptığını da anlattı. Dünyanın artık bilgi çağında olduğunu ve bu çağda önde olabilmek için bilişim sektöründe deneyimli, bilgili çalışanlara ihtiyaçları olduğunu, pek çok bilişim uzmanının kaçak olarak çalışmak zorunda olmasının ABD'ye büyük kayıp getireceğini hatırlattı.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

hiç şaşırmadım ABD bu tür şeyler normal.

PRISM.. anladınız siz onu.. tahmin edebileceğiniz gibi sadece bilerek "ellerine yüzlerine bulaştırmışlar". sırf PRISMin neler yapabileceğini göstermek için.. ayrıca o nasıl saçma bir cevap. "daha şeffaf hareket etsinler" diyor da "dünyayı gizlice dinlemesinler" demiyor. yok arkadaş çivisi çıkmış bu amerikanın.

milletin gizli bilgilerini verirken iyi ipin ucu sana dokununca mı kötü oldun

Ah yazık canım benim ya

Arkadaşlar diğer paralel evrenden geliyorum, orada Mark Zuckerberg için; milletin merhaba merhabasından milyarlarca dolar para kazandığı için haybeci diyorlar! bilmiyorum bana o evrendeki insanlar daha mantıklı gibi geldi sanki!

"Dinime küfreden müslüman olsa." cuk diye oturdu demi.

eee ama patlar tabi!!! nede olsa boş işler adamı! (elemanın verdiği poza bak zannedersin aids`in çaresini bulmuş!). böyle yazdığıma şaşırdınız mı okumaya devam edin. facebook topu topu milletin merhaba merhabasını göndermeye yarayan yanında birde resim video paylaşımı yapabildiğin kafana göre uydurduğunu kimsenin anlamayacağı bir profil oluşturma ile göz boyanan chat sitesi bozması aslen bir blog site. ama bu hizmeti bunu en dandik forum blog siteleri bile çok rahat yapabiliyor iken facebook hepsinde toyekün sınıfta kalıyor! yahu bir fotoğraf göstermekten bile aciz bir uyduruk bir site. ki hakkında yayınlanan o kadar haberde facebook`da müthiş bir çalışma içersinde izlenimi oluşturuluyor, merak ediyorum o kadar yoğun çalışmada ne yapıyorlar? en basitinden bir fotoğraf gösterme hatası bile senelerdir düzeltilmeden öylece duruyor. üstelik çatır çatır crysis 2 oynanan bilgisayarı bile kasmayı başarıyor, facebook`un programcısı o arkadaşları tebrik ederim, çünkü imkansız bir işi başarmışlar. herkesin bildiği forum sitelerinde kullanılan program programcı arkadaşın birinin yazdığı onbinlerce kodu açıkkaynak paylaştığı bir kod düzeneği iken, hani dünyaya mal olmuş hani milyarlarca dolarak kazanan dev bir firma ya facebook o adı sanı bile belli olmayan biri yarafından yazılan forum programı yanının 10 üzerinden sıfır çekiyor! uzun uzun yazıyorum adam evde bilgisayar başında annesi başında "mark artık bir iş bul bütün gün boyunca o bilgisayar başında chat yapıyorsun" diye bir ortamda bilgisayar başında oturacak iken yerine yönetimde bulunduğu bir iş ortamında bilgisayar başında oturuyor (pek tabiki birilerinin desteği olmadan; milletin beyni facebook diye medya gücü ile yıkanamaz) çok merak ediyorum acaba mark yahova`ya bu millet facebook`tan bıkmasın diye dua ediyor mudur? haa birde; bu yalnızda değil birde twitter diye bir zımbırtı var, milletin internetten sohbetine twitleme ismi veriyor (alıntı yapmayıda retweet diye isimlendirmişler :) milletin yazacaklarını 140 karakterle sınırlıyor bunu da sanki bir marifetmiş gibi hiç utanmadan sıkılmadan sitenin sunduğu çok büyük bir yenilik palavrası ile sunuyorlar! böyle saçma sapan site 1 ayı bile doldurmadan iflas bayrağını çekmesi gerekir iken; sms 160 karakter diye küfür edenler twitter`ın 140 karakter kısıtlama özelliğine (!) teşekkür dualar ede ede ayıla bayıla kullanıyorlar! daha günümüz böyle acayip ise kimbilir gelecek nasıl bir acayiptir diyerek tamamlanmış zaman makinemle yolculuk etmekten vazgeçtim! :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir