Dual-SIM cep telefonları moda oldu

Çift SIM kartlı cep telefonlar popülerleştikçe bu ürünleri üreten firma sayısı da artmaya başlıyor..

  • Halil Mollaoğlu
Dual-SIM cep telefonları moda oldu
Matsunichi D620 Dual: İki SIM kart için

Samsung SGH-D880 olsun veya Matsunichi D620 olsun - çift SIM kartlı cep telefonu yelpazesi gittikçe genişliyor.

Bu cep telefonlarının avantajı ise kullanıcının iki SIM kartı paralel olarak kullanabilmesine imkân vermesi oluyor. Özellikle çalışan insanların sürekli iki farklı numaradan erişilebilir olmaları durumunda çift SIM kart çok pratik oluyor. Böylece firma hattının bulunduğu ikinci bir cep telefonu gereksiz hale geliyor. Cep telefonunu değiştirmek istemeyenler ise Dual-SIM adaptörü de kullanabilir.

Samsung dışında tanınmadık farklı üreticiler de bu modaya uymaya başladı. Resim köşemizde çift SIM kartı destekleyen bazı cep telefonlarına şöyle bir göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Neye göz atıyoruz, marka ve özellikleri dahi yazılmadan 7 tane telefon fotoğrafı basmanın haber değeri var mı?
zahmet buyurup türkiyede şu anda satılan samsung duo telefonun dahi fotoğrafı ilk internette yayınlanan rus çıkışlı fotoğraf.
haberciliğin nasıl yapılması gerektiği konusunda kendinizi bir değerlendirmenizde yarar var.

Ben geçen hafta tam olarak bu olayı değil ama eski iki SIM kartımı DealExtreme'den aldığım SIM kart kopyalayıcı ile tek SIM karta kopyaladım. Ama yeni kartlar olmuyor maalesef.

çift sim kart ne kadar gereksiz bir durum. yurt dışında operatörler aynı sim karta 2 hattı da yerleştirebiliyorlar fakat bizim gibi gelişmemiş ülkelerde bu telefonlar satılır ancak. yakında 5 sim kartlısıda çıkar çok lazımmış gibi...

ARKADAŞLAR YILLARDIR CEP TELEFON TEKNOLOJOSOYLE UGRASIYORUM.CIFT KART HENUZ ONAYLANAN BIR TEKNOLOJI DEGIL.NEDEN BU TELEFON CIFT IMEI TURKIYEYE GIRERKEN IKI KERE VERGI ODUYOR O YUZDEN COK PAHALLI.AYRICA BATARYALARI ESKI BATARYALAR GELISMIS BATRYA DEGIL CIFT SIM KARTA UYGUN BATARYA DEGIL O YUZDEN COK CABUK SARJI BITIYOR.TELEFONUN COK SIKLIKLA BEYNI KARISABILIYOR.SES KALITESI KESINLIKLE IYI DEGIL KARSI TARAFA KONUSTUGUN SES GERI DONUYOR.

bence iş kadınları veya adamlar için çok gerekli çünkü ailesinin ardığı hat ayrı müşterilerin aradığı numara ayrı olmalı çok kolaylık sağlar.

Ya Bence Samsung Telefon Harikaaaaaaaaaaaa Ama Diğerlerini De Unutmamak Gerek

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play