'Facebook'lu tarayıcı' artık herkese açık!

İlk duyurulduğunda çok ses getiren alternatif tarayıcı şimdi herkese açık. İndirin, deneyin!

RockMelt, geçtiğimiz Kasım ayında yeni tarayıcısının özel beta sürümünü yayınladığında medyada ilgi uyandırmıştı. Rockmelt, Facebook, gerçek zamanlı beslemeler ve daha hızlı aramaya yönelik yeni bir tarayıcı.

Bugüne kadar tarayıcıyı denemenin tek yolu, bir beta kullanıcısının size davet göndermesiydi. Ancak tarayıcı artık herkese açık ve isteyenler RockMelt'in web sitesinden indirerek deneyebilirler.

RockMelt, Chrome gibi Chromium'un üzerine kurulu bir tarayıcı. Chrome gibi yeni güncellemeler hızlı bir şekilde çıkartılıyor. RockMelt'e yapılan en büyük eleştiri ise 'eklentiler yüklü bir Chrome olması' şeklinde. Tarayıcı sadece Facebook'u değil Twitter beslemelerini de destekliyor.

Programı kullanmak için engellerin kalkması RockMelt'in diğer tarayıcılara yetişmesini sağlayacak mı bunu hep beraber göreceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Suyunu çıkardılar chromenin saçma sapan tarayıcılar yapıyorlar.

Facem yok kullanamıom :d

Çok da farklı değil. Sadece spesifik bir alana yönelmiş bi chrome işte.

işin içine facebooku sokmuşlar. reklamını iyi yaparlarsa bu tarayıcı fazlasıyla populer olur. Dikkat: Opera yine dava açabilir:D

Facebook hesabı olmayan kullanıcılar yani ( ben gibi ) tarayıcıyı kullanamıyoruz setup yaptıkdan sonra facebook hesabınızı ve şifrenizi istiyor .. Chromium'la yola devam arkadaş

Bu ozelliklere sahip flock diyebir tarayı var oda chromium uzerine kurulu

youtube daha güzel

ben 2 aydır kullanıyorum, çok yüzeysel azıcık kullanıp yorum yapan arkadaşlara katılmıyorum bu yüzden... birincisi bookmarkaları otomatik senkronize ediyor... iş yerinizde bookmarka eklediğiniz adresler aynen evinizdeki rockmelt'e de yansıyor, history gibi şeylerde cabası, ek olarak eğer güvenlikten taviz verirseniz, ki ben önermiyorum, tanımlama bilgileri için de aynı şey geçerli... ek olarak face ve twitter ın olduğu sağdaki bara istediğiniz siteyi ekleyebiliyorsunuz, sitedeki değişiklikleri anında görüyosunuz, mesela alışveriş siteleri ve indirimler ile ilgilenenler için çok kullanışlı... mesela oraya bir forum sayfasın ekliyosunuz, konuya cevap geldiğinde aynen orada görüntüleniyor... bunlar kısaca anlatabildiklerim...
denemeye değer diyorum, ayrıca geliştirenlerin arasında zamanında netscape'i geliştiren isim de var...

Gereksiz şu ana kadar kapsamlı olarak Firefox,Safari ve İE kullandım,geri kalanları denemek amaçlı.Bu saydıklarımının dışındakilerin hepsi gereksiz.Firefox kullanıyorum,her mükemmelin bir kusuru vardır,flash tabanlı videolarda,dizi ve uzun flimler izlerken,bazen kırılma oluyor,video çöküyor bu kadar =))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir