Facebook'un rakibi MySpace'den kritik karar

Facebook'un en büyük rakibi MySpace eski günlerine dönmeye çalışıyor. Bu arada olan çalışanlara oldu

  • Ümit Öncel
Facebook'un rakibi MySpace'den deprem gibi karar
MySpace çalışanlarının %30'unu işten çıkartıyor.

MySpace krizin etkisini ciddi oranda hissediyor. News Corp bünyesinde faaliyet gösteren ve Facebook'un en büyük rakipleri arasında gösterilen MySpace elemanlarının %30'unu işten çıkartacağını açıkladı. Bu 400'den falza MySpace çalışanın işsiz kalacağı anlamına geliyor.

MySpace yöneticilerinden Jonathan Miller durumu; "bugünün pazar şartları içerisinde değerlendirecek olursak çok fazla büyüdük" şeklinde yorumluyor. Kararı açıklayan ise eski Facebook çalışanı ve MySpace'de yöneticilik görevini sürdüren Owen Van Natta oldu. Van Natta; "Personel sayımız çok fazlaydı ve bu takım çalışması yürütmeye çalışan firmamızın yeteneklerini sınırlıyordu" diyor ve ekliyor; "Bu gibi değişimlerin pek çok kişi için acı verici olduğunu biliyorum. Diğer yandan MySpace'in kültürü ve uzun vadedeki faydaları açısından da gerekli".

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ben Myspace'i hiç bir zaman Facebook'un rakibi olarak görmedim. Çünkü, Myspace müzisyenlerin yeni haberlerini ve müziklerini paylaştığı bir ortam. O yüzden krizden etkilenmesi çok doğal.

geçmiş olsun.

Dün 14:51:30 da yazan arkadaşım, Türk cahiliyetinin örneğidir..Facebook Myspace'i Amerikada 0.005 milyon civarı bir rakamla geçmiş, hiç olmazsa onların kullanım amacı farklı..Gidip yarı çıplak resimlerini koyup arkadaşlarına hava atmıyorlar..Soyad'a gidip sanane yazcaklarına nickname kullanıyorlar ve sadece arkadaşlarına ulaşma amaçlı kullanıyorlar.Recep İvedik'in bi sözü vardır bilirmisiniz: Feysbuk amele kaynıyor. Yani Facebook giderken Myspace dönüyordu...Geçicimi bilmem, saygım var fakat zaman gösterecek.

facebook!!!!!!!!!!!!!!!!

Sen de yorum yaz