Firefox 3.6 Beta 1 hazır; indirin!

Özgür tarayıcı yeni sürümüyle karşınızda: Firefox 3.6 Beta 1 kullanıma sunuldu. İndirin!

  • Halil Mollaoğlu
Firefox 3.6: İlk beta sürüm indirilmeye sunuldu
Firefox 3.6 Beta 1: Aero Peek ve tümleşik Personas desteğiyle beraber.

Neredeyse üç kez ertelemeye uğrayan Firefox 3.6'nın ilk betası nihayet yayımlandı. Haberin sonunda bulacağınız linkten yazılımı indirebilirsiniz.

Ufak çapta bir güncelleme olan Firefox 3.6, Windows 7'ye has özelleştirmeler, tümleşik Personas tema desteği, iyileştirilmiş JavaScript moturu ve otomatik yan uygulama güncellemesi gibi yenilikler sunuyor.

Windows 7'ye has yenilikler görev çubuğu özelleştirmelerini kapsıyor. Aero Peek desteği sayesinde tarayıcıda açık olan tüm sekmeler arasında rahatça gezilebiliyor. Bunun dışında Firefox indirme yöneticisi ile indirilen dosyaların ilerleme durumu görev çubuğunda gösteriliyor. Tümleşik Personas desteği sayesinde tarayıcıya saniyeler içinde yeni kıyafetler giydirebiliyorsunuz. Yeni Gecko 1.9.2 motoru sayesinde JavaScript performansta artış beklenirken özellikle tarayıcının açılış süresi ve kullanıcı girişlerine verdiği tepkilerin hızlandığı söyleniyor. Bunun dışında Firefox 3.6, kendi terminolojisinde yan uygulamalar (Flash Player, Java SE) olarak tanımladığı yardımcı araçların yeni sürümü çıktığında kullanıcıyı haberdar edecek.

Tarayıcınızı Personas temalarıyla renklendirmek için buraya tıklayıp fare ile istediğiniz motifin üzerine getirmeniz yeterli. Personas eklentisinin ayrıca kurulmasına gerek yok.

Download: Firefox 3.6 Beta 1 (Tüm diller)

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Kurmayın sakın arkadaşlar. Çok hızlı fakat çok hatalı ve sık sık kilitlenip çöküyor... Nede olsa beta ama firefoxun eski betaları daha stabildi bu biraz aceleye mi gelmiş ne...

aero peek özelliği firefox 3.5.4 te de mevcut

KAğnı gibi tarayıcı ,eklentileri de olmasa hiç çekilmez :((

Yeni javascript çalıştırıcısı tam oturmamış. Sık sık kilitlenmelere sebep oluyor.

Yeni javascript çalıştırıcısı tam oturmamış. Sık sık kilitlenmelere sebep oluyor.

Firefox Hayatımda Kullanmadım Beta Kullanayım Dedim Sayfa Acılmıyo,Reklam Bİlmem Ne Ağır Kapatılsın Sollandırıılsınmı Gibi Bi Sacma Hata Verioyor, Windows 7 Kitlenip Duruyor Firefox Görevi Sonlandırmak Zorunda Kalıyorum Neyse İ.e Var Nie Bu Dandik Tarayıcıyla UğraşıyorumKi.

eklenti desteği olmadığı için malesef kaldırdım..

Firefox derim başka bişey demem şu an betasını kullanıyorum çok memnunum

Daha betada olduğundan doğal olarak kitlenmeler,çökmeler,ağır açılıp kapanmalar,sayfaların geç açılması vb. sorunların çıkması doğaldır.Bence Tam sürümünün çıkmasını beklemek daha iyi olur.

Arkadaşın biri firefox u ayaklar altına almış zaten! Firefox ie yle karşılaştırılamaz bile

Firefox Hayatımda Kullanmadım Beta Kullanayım Dedim Sayfa Acılmıyo,Reklam Bİlmem Ne Ağır Kapatılsın Sollandırıılsınmı Gibi Bi Sacma Hata Verioyor, Windows 7 Kitlenip Duruyor Firefox Görevi Sonlandırmak Zorunda Kalıyorum Neyse İ.e Var Nie Bu Dandik Tarayıcıyla UğraşıyorumKi.
-----------------------------------------------------------------------------
Saçmalamayı arkadaşım firefox'u ie ile karşılaştırmak bile büyük bir hata... Bak iyi oku burda diğer arkadaşlar ve ben ne demişiz : Beta olduğu için takılmalar ve kilitlenmeler mevcut... (nerenizle okursunuz anlamam ki !!!) 3.6 takılıyor onun yerine 3.5.4 kullanabilirsiniz... Ama 3.6 gayet hızlı yalnız... Chrome'u yakalamak üzere hız konusunda eklentileride cabası... İnanmazsanız buyrun test edin : http://service.futuremark.com/peacekeeper/index.action

İlk defa bir programı kuracaklar için beta sürümleri yanlış tercihlerdir. Bazıları Firefoxu neden sevmediğinden ve IE yi neden (bu kısmı anlayamadım ama herneyse) sevdiğini söylemiş. Bende şahsi fikrimi söyleyim. Ne zaman firefox kullanmaya başladıysam IE bana yontulmamış odun gibi gelmeye başladı. IE kullananlara bir sözüm var. Ne haliniz varsa görün xD

kötü yorumlara aldırmayın bence eniyisi bu firefoxs

Kağnı arabası gibi.Flash olan sitelerde gezinmek işkence,insan bunalıma giriyor.Opera 10.1 diyorum.Bari operayı kopyalayın adına mozilla deyin.Bizde rahat edelim,mozilla kullanıcılarıda rahat etsin.Bence mozilla simgesinde bir karabüyü var.Yok yere fanatikleri onu savunuyor.Arkadaşlara tavsiyem opera simgesini değiştirip mozilla simgesi yapın.Sadece adı ve simgesi var gerisi boşşşş.

Firefox 3.6'ya güncelleme yaptım. Ama hız bakımından eskiye göre biraz daha yavaşladı. Meselâ, adres çubuğuna bi adres yazıp Enter'a bastığımda; 10 ya da 15 sâniyelik bir donma yaşanıyor. Gerçekten çekilmez bir durum. Ben de tekrar 3.5.6'ya indirdim. Böylesi gerçekten iyi. Peki sizin düşünceleriniz nelerdir?

Sen de yorum yaz