Firefox cephesinde büyük değişim...

Firefox cephesinde değişim rüzgarları esiyor: İşte Mozilla'da yaşanan büyük değişim...

  • Gökay Özbudak
Mozilla CEO'su değişiyor
John Lilly, Mozilla'yı tamamen terk etmiyor.

Mozilla'nın CEO'su John Lilly görevini bırakmaya hazırlanıyor. Açık kaynak kodlu yazılımdaki yerini bırakmak isteyen Lilly, Greylock Partners'a yatırımcı ortak olarak katılacak. Greylock Partners girişimcilere ve iş adamlarına şirketleri için yatırım yapan ve risk alan bir firma.

Lilly, blog yazısında konudan şu şekilde bahsediyor; "Girişim yatırımcılığı uzun zamandır yapmak istediğim bir şey. Hayatımda birçok kez en baştan başlayarak bir şeyleri başardım, bundan on yıl önce bir kuluçka makinesi yapmak da bunlara dahil. Orada muhteşem bir takıma katılacağım için heyecanlıyım. Greylock, güçlü bir şekilde girişimcilere yönelik bir firma ve bu da benim işletmeci yeteneğime çok uyuyor."

Mozilla'dan tamamen ayrılmayacak olan Lilly burada yönetim heyetinde de görev yapacak. Tüm Mozilla çalışanlarına gönderdiği e-posta ile gideceğini doğrulayan John Lilly, birkaç ay yeni bir CEO seçilene kadar görevinin başında kalacağını da söyledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

açeydim kollarımı gitme diyeydim....:D

bana aylar önce kızan firefostirikçiler, sanırım beni anlayamasalar bile, olanları ve sonçlarını vede arkasının daha geleceğini de anlamışlardır...

sanırım pis tilki rusuzlutan ölecek:D)

saygılarr.r.r.rrr.rrr..r

aslında bu adamın ve dolayısıyla mozillanın başarılı olduğunu gösterir.

açeydim kollarımı gitme diyeydim....:D
---------------------
hahaha :D

bana aylar önce kızan firefostirikçiler, sanırım beni ANLASALAR bile, olanları ve sonçlarını vede arkasının daha GELMEYECEĞİNİ de anlamışlardır...

sanırım TEMİZ tilki rusuzlutan ÖLMEYECEK :D

Kaygılarr.r.r.rrr.rrr..r

Firefostirikçiler bakalım bu işe ne diyecekler

edip çiftçi firefox karalama kampanyasında sana destek olmayacağım ne kadar karalama yaparsan yap dikkate almayacağım firefox kullanmaya devam.

Açık kaynağa destek veren bu kariyer sahibi ismi tanımış olduk. Bize de başarılar dilemek düşüyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play