Fukushima'da iki yıldır dokunulamayan kasaba

2 sene önce tüm dünyayı korkutan büyük felakete artık Google Maps ile tanık olmak mümkün!

  • Zeynel A. Öztürk
Fukushima'da iki yıldır dokunulamayan kasaba

Fukushima'da meydana gelen nükleer felaketin üzerinden yaklaşık iki yıl geçti, ancak bölgeye giriş yasağı devam ediyor. Yasağın ne zaman kalkacağını ise kimse bilmiyor.

Google'ın güncellediği bölgeye ait Street View görselleri ise Fukushima'nın son halinin 11 Mart 2011'deki tahliyesinden bu yana pek değişmediğini gözler önüne seriyor. Bir zamanlar 21.000 kişiye ev sahipliği yapan Namie-machi, geçtiğimiz ay Google'ın Street View araçlarını ağırladı.

Kasabanın belediye başkanı Tamotsu Baba, Google Japonya blog'unda yaptığı açıklamada Mart felaketinden bu yana Japonya'nın birçok bölgesinin toparlandığını, ancak Namie-machi'de zamanın durduğunu söylüyor. Nükleer riskin sadece bazı işleri yapmalarına izin verdiğini vurgulayan Baba, bu Street View görüntülerine bakarak Namie-machi'nin şu anki durumunu anlamamızı bizlerden rica ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bu japonlarda çoğu şeyin şeffaf olması takdire şayan.

@29 Mar 2013 15:16 hassas olmasın o?

@29 Mar 2013 15:16 Ahlak sahibi olmakla ilgi bir durum. ahlaksız toplumlar bu eksiklerini ibadet gösterileriyle ve inanç taşkınlıklarıyla, baskıyla, şiddetle kamufle ederler. ama toplumlarında hiçbir zaman insanlık, adalet, mutluluk, yaşam sevinci, huzur ve refah olmamıştır olmayacaktır. korunmaya muhtaç olan kutsallar yaratılıp daha sonra da o kendi koruduğu kutsallara tapar, tapılmasını ister ahlaksız insanlar.

@29 Mar 2013 23:34 çok güzel bir yorum tebrikler.....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play