Gates mi, Ballmer mı?

Apple'ın efsane ismi, Bill Gates ve Steve Ballmer'ı karşılaştırdı. İşte söyledikleri!

Gates mi, Ballmer mı?

Apple kurucularından Steve Wozniak, Microsoft'un yakında emekliye ayrılacak CEO'su Steve Ballmer'ın şirket yönetimindeki performansını eleştirdi. BBC'ye konuşan Wozniak, Ballmer'ın Microsoft yönetiminde geçirdiği sürede şirketin inovasyon konusunda başarılı bir performans gösteremeyerek, yıllar önce edindiği pazarlar üzerinde oturduğunu, bunun da bir teknoloji şirketi için son derece tehlikeli bir durum olduğunu söyledi.

Ballmer yönetimindeki Microsoft'un Bill Gates yönetimindeki Microsoft'a kıyasla daha önemsiz bir şirket haline geldiğini ifade eden Wozniak, kurucusu olduğu Apple'ın hem büyük bir şirket olma hem de yeni ve yenilikçi ürünler geliştirme konusunda rüştünü ispatladığını vurguladı.

Wozniak, Steve Jobs'un ardından iş başına gelen Tim Cook'un Apple'ı yönetmek için doğru kişi olduğunu da sözlerine ekledi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

şu üstteki resim fotomontaj mı? çünkü bir insanın kafasıyla vücudu bu kadar orantısız olamaz :)

yanlış..tim cook, jobs kadar iyi bir yönetici değil. ballmer da sanıldığı gibi başarısız değil.

@01 Eyl 2013 16:10 Zaten jobs kadar iyi demiyor. 'Steve Jobs'un ardından' doğru seçim diyor. kapiş?

@01 Eyl 2013 16:10 Ballmer başarısız bir yönetici. Bill Gates döneminde her Windows büyük bir yenilik ve ilerleme ile gelirdi, başarılı olmasının sebebi buydu. Peki Ballmer başa geçtikten sonra ne yaptı? Windows Vista. Vista ile çuvalladıktan sonra XP üzerine bir kaç yenilik getirmiş Windows 7 geldi. Peki ardından? Windows 8. Kendisini severek kullanıyorum ve gelecekte bu arayüzle daha büyük işler yapabileceğine inanıyorum. Ancak düzgün reklamlar ve tanıtımlar yapmayarak, büyük stratejik hatalar yaparak (Windows RT gibi) ve son kullanıcıyı düşünmeyerek Windows 8'i mahvettiler. Windows Phone 8 ise deneyenler tarafından ne kadar çok sevilirse sevilsin, denemeyenin gözünde isminde Windows ve 8 bulunduğu için önyargıyla yaklaşılmaya mahkum oldu. Ve Steve Ballmer bunlar olurken sadece seyretti, "Durun dostlar durum şöyle, böyle büyük bir değişiklik bizi daha da mahvedebilir" diyemedi!

@01 Eyl 2013 16:10 Az çok Apple konusunda bilgi sahibi olduğuma inanmaktayım ve bence sizin düşünceni yanlış Tim Cook, Steve Jobs'tan daha iyi bir yöneticidir fakat Tim'in tek eksisi Steve JOBS'ta bunu kendi biyografisinde demiştir ''Bir ürün adamı değildir'' yani hangi ürünün piyasada devrim yarataağını anlayamamaktadır. Fakat bu işide Steve Jobs sonrası yapacak insanlar Apple'da baya fazladır buda çok büyük bir sorun değildir. Jonathan IVE, Bob Mensfield ( Yanlış olabilir yazımı affola) bla bla gibi isimler. 5 sene boyunca sürekli ürün çıkartmış bir firmanın fazla yenilikler katamaması ürünlerine veya gelecekteki ürünleri için yenilikler araştırıp bunları kullanılması için bir rafa kaldırması gayet normal bir davranıştır. Şuan Apple'ın yaptığı da bence kesinlikle budur. Bunun sebebi de sürekli likit metal hakkında patent alınıyor, iWatch için insanlar alınıp duruyor işe, TV üretmek için işe alımlar yapılıyor, iPad için zilyo tane ekran versiyonu düşünülüyor ve bence en önemlisi de Mac OS X 11 hazırlanıyor. Mavericks sadece arayı doldurmak için kullanılan bir işletim sistemidir OS X 11 ile çok sağlam şeyler geleceğinden hiç şüphem yoktur.

Sorumu bu tabi kide Bill Gates efsanedir.

gatesin yanında ballmerin adının geçmesi saçma. ballmerin gittiğine çok sevineceğim yakında.

Wozniak adamımsın sırf bu adam ve hackintosh için Apple 'a sempati duyuyorum. Ama mr. Wozniak 'ın hesaba katmadığı bir nokta var o da : rekabet 80 'lerde ki gibi basit değil. Patent davaları ile uğraştıklarını biz çok yakından Chip sayesinde biliyoruz. Max_Real Qnx

bence haksız değil doğru söylüyor

Wozniak dogru soyluyor Max_Real Qnx

Ballmer ortalığı birbirine kattı şirketi karıştırdı şimdi de kariyeri batmadan akıllıca çıkış yaparak aynı zamanda da parasal anlamda 4 köşe elveda ediyor. Geride kalanlar ayıklasın şimdi pirincin taşlarını, helal sana ballmer!!?!

Tim Cook doğru yönetici mi??!! Eğer o Apple ı yönetmeyi hakediyorsa bizim bakkal Mahmut Abi de Microsoft u yönetmeli. (!)

@01 Eyl 2013 19:27 Ne biliyorsun ki Tim Cook hakkında, nedir kötü yaptığı yada yapamadığı..

@01 Eyl 2013 20:45 nereden baksam bir şey yapabildiğini görmedim duymadım.

Bill Gates ile Ballmer'in isimlerinin yan yana koyulması çok saçma. Bill Gates asla unutulmayacak bir Şirket Lideri ve insandır. Ayı Steve Jobs gibidir.

Apple de Microsoft ta Eski Gücünde Değil

Sen de yorum yaz