Google'dan "izleme" hesabı

Google, ana babaların çocuklarını izlemesini sağlayacak bir "yönetici" hesabı ortaya çıkarıyor!

  • Cem Şancı
Google'dan "izleme" hesabı

Google, anne-babaların çocuklarının gezdiği siteleri ve internetteki hareketlerini izlemesine imkan veren "Supervised User" hesabı geliştireceğini açıkladı.

Google, Chrome tarayıcının farklı kullanıcılar tarafından kolayca kullanılabilmesi için Multi User (çoklu kullanıcı) hesaplarını halihazırda kullanıma açmıştı.

Yeni Supervised User hesapları, anne babaların veya öğretmenlerin, çocukların internette gezinmelerini kontrol etmek ve gerekirse kısıtlamak için kullanılabilecek. Böylece çocukların istenmeyen sitelere girmesi engellenmiş olacak.

Supervised User hesapaları, Google'ın Chrome için 2011 yılında kullanıma açtığı Multi User özelliğine bir eklenti olacak.

Google yeni özelliği şimdilik hayata geçirmiş değil. Üzerinde çalışmaların devam ettiğini söylüyor. Google sözcüsü, Chrome tarayıcısına çok önem verdiklerini ve onu geliştirip güncellemek için sürekli çalıştıklarının altını çiziyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Güzel haber ama ya çocuk web proxy üzerinden sitelere erişim sağlar ise onuda denetleyebilecek mi ? Max_Real Qnx

Google'dan insan haklarını ihlal eden bir uygulama daha. Kaç yaşında olursa olsun her insanın ÖZEL HAYATININ GİZLİLİĞİ hakkı vardır ve bu hakkı anne babası bile çiğneyemez. Bizden gizlilik beklemeyin derken gerçekten ciddilermiş...

@HuorAncelime SAĞLIKLI BİR TOPLUM İÇİN BUNLAR GERÇEKTEN ÖNEMLİ......

@26 Ağu 2013 15:51 Sağlıklı bir toplum oluşturmak için insan haklarını ihlal etmek söz konusu bile olamaz insan hakları zaten sağlıklı toplum oluşturmak için yapılmıştır. Ve sağlıklı bir toplum oluşturmanın yolu eğitimden geçer, ebeveynleri tarafından sürekli takip edilmek çocuğa Paranoya'dan başka hiç bir şey katmaz! Paranoya gibi bir ruh hastalığına sahip olan insanların oluşturacağı bir toplumun ne kadar sağlılklı olabileceğini söyleyebilir misin bana?

Max_Real Qnx, olay o değil. Tamamıyla tarayıcı ile ilgili bir olay bu. İstediğin proxyi kullanan, istersen başka bir bilgisayarla gir farketmez. Ailen seni direkt olarak tarayıcı üzerinden takip edecek. Eğer Chrome kullanmazsan takip edilmeyeceksin. Her şey Chrome ile ilgili.

Bir pazarlama taktiği. Böylece daha fazla Chrome kullanılacak.

vpn ile kullanır yine izleyemezler...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play