Google Now Yakında Kullanımdan Kaldırılabilir

Android'li telefonunuzda Google'ın "saf" Android görünümünü elde etmenizi sağlayan Google Now, yakında bize elveda diyebilir!

Google Now Yakında Kullanımdan Kaldırılabilir

Android'in en sıkıcı taraflarından bir tanesi, üreticiler tarafından telefona eklenen özel arayüzler. Son yıllarda durum eskisi kadar can sıkmasa da çoğu kullanıcı, Google'ın arayüzünü kullanmayı tercih ediyor. Google'ın Nexus telefonlarda kullandığı launcher'ı (giriş ekranı), bir süredir tüm Android kullanıcıları tarafından Google Play Store'dan indirilebiliyor. Ancak yeni Google Pixel telefonlarla baştan tasarlanan launcher'ın ardından Google Now, yakında tarihe karışabilir.

Android Police'e göre Google, Google Mobile Services'ı (GMS) kullananlara Now launcher'ın Play Store'dan ve GMS paketinden 2017'nin ilk çeyreğinde kaldıracağını söyleyen bir eposta gönderdi. Google'a göre Android giriş ekranını sağa kaydırıp arama ve kartlı haber akışını görmek isteyenler, GMS'deki "Search Launcher" uygulamasını kullanabilecekler.

Telefonundaki launcher'ı Google Now ile değiştirmek isteyenler ise artık bunu yapamayacaklar. Yine de çoğu Android'li telefonda ekranı sağa kaydırarak Google aramasına ulaşma özelliği bulunduğundan, bu özellik için Google Now'a ihtiyacınız olmayabilir. Google'ın gelecekte Pixel launcher'ı tüm Android'li telefonlara açma ihtimali de var, sonuçta Google Now launcher ile çoğumuz bu şekilde tanışmıştık.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Ne çok kafa yoruyorsunuz bunlara anlamak mümkün değil.

Cok sacma!! Zaten pixel launcher i apkmirror uzerinden indirip kullanabilirsiniz. Bnm de ta en basindan beri now launcher ardindan pixeli kullandim. Ama nasil oldu bilmedigim ve duzeltemedigim bi sorun olustu. Uygulamalar menüsünde artik uygulamalarim gozukmuyor. Maalesef simdi samsung TouchWiz kullanmaya mahkum kaldim

Sen de yorum yazCHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir