Google, Play Store'daki eksi uygulamaları temizliyor

Google, Play Store'dan milyonlarca uygulamayı kaldırmayı planlıyor; işte detaylar!

Google, Play Store'daki eksi uygulamaları temizliyor

Dünya çapında uygulama geliştiricilerine yollanan duyurulara bakılırsa, Google, Kullanıcı Veri Poliçe'sine uymayan bir sürü uygulamayı temizleyecek gibi görünüyor.

Özellikle, özel izinler (kamera, mikrofon, hesap, bağlantılar) istemesine rağmen uygun gizlilik politikasına sahip olmayan uygulamaların sahipleri uyarıldı. Yollanan uyarıda, bu tarz özel izinler isteyen uygulamaların sahiplerinin ilgili Play Store ilkesi bağlantısını paylaşmalarının gerektiği ya da bu özel izinlerin kaldırılması gerektiği yazıyor.

Google, uyarı yolladığı yapımcılara 15 Mart'a kadar zaman tanıyor. Ancak bu tarihe kadar uyarıya uymayan uygulamalar Play Store'dan kaldırılacak. Google, bu sayede milyonlarca ölü ve sahipsiz uygulamayı Play Store'dan temizlemeyi planlıyor. Google, yaptığı bu hareketle Play Store'u Apple'ın App Store'u kadar temiz bir mağaza haline getirmeyi umuyor.

Ali Ruhi Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Appstore çok da temiz değil ama

ÇOK işe yaramayan prog.var ve çok ahlaksız sözler söyleyen yorumcular var.ve çok çok titiz kuşkulu ve endişeli yorum yazanlar var..(herşeyde google başıma gelen bütün belalardan sorumludur) diye ipe sapa gelmez sözler ve küfürler yer almaktadır.Gooğle bu tür pislikleri ve pis yazanları ve küfür yazanları ikaz etmeli. ...... kişide ayıp diye bir olgu ve ahlak kuralı yok.. belki o prgr.mı yapan şirket veya site veya özel yapmışsa ve olumlu değilse kişinin anasına avradına küfür etmekmi gerekir?

@09 Şubat 2017 21:56 Sorunun asıl kaynağı eğiTimsizlik. Eğitim - öğretimi sadece bir kaç bilgiyi belletmek Olarak algıLayan sistemler bu tip nesilleri yaratıyor. Bu nesiller de ileriki zamanlarda aynısını uyguluyor. Köklü bir sistem değişikliği olmadan bunu düzeltmek zor.

eksi ugulamalar ama eski değil

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir