GTA V planları değişiyor mu?

GTA 5 ve BioShock Infinite... İki dev oyun, birbirlerini baltalamamak için ne yapacak?

  • Ertuğrul Süngü
GTA V planları değişiyor mu?

Teknoloji sektörünün hemen yanıbaşında bulunan oyun sektörü için, 2013 denildiği zaman akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi Grand Theft Auto V oluyor.

2012 yılı genel hatlarıyla oyun sektörü için durgun geçmiş olsa da yılın son çeyreğinde piyasaya çıkan Halo 4, Call of Duty Black Ops 2 gibi oyunlar ivmeyi bir anda yükseltti. Bundan bir iki ay kadar önceyse merakla beklenen GTA V yapımcı firma tarafından ön siparişe açılmış, aradan çok fazla vakit geçmeden de çıkış tarihini 26 Mart 2013 olarak açıklamıştı. Ancak bu tarihin kesinliği hakkında birçok spekülasyon var.

Çıkış tarihinin 26 Mart olmasının zor olduğunu iddia edenlerin başındaysa "Gamepur" bulunuyor. Oyunları yakından takip eden siteye göre GTA V'in çıkış tarihi, çokça beklenen BioShock Infinite'den hemen sonraya denk geliyor ve tıpkı iki dev bütçeli Holywood filminin ardı ardına çıkmasının imkansız olduğu gibi, GTA V'in de Mart ayında çıkacağından şüphe ediliyor.

İşin ilginç ve dikkat çeken yanı her iki oyunun da dağıtımının Take-Two Intercative tarafından gerçekleştirilecek olması. Gamepur ise konu hakkındaki düşüncelerini şu şekilde dile getiriyor; "Her ne kadar bu iki oyun farklı türlerde olsalar da Take-Two, Rockstar Games ve Irrational Games'in kanzanacağı geliri bir anda yok etmeyi göze almayacaktır."

Pek tabi genele baktığımız zaman Mart ayı sadece bu iki oyundan ibaret değil; Fuse, God of War: Ascension ve yeni Tomb Rider gibi dev isimler de aynı ay içerisinde piyasada olacak. Öyle görünüyor ki birçok oyunun çıkış tarihinde belirli oynamalar olabilir. Yine de dişe diş bir yarışa hazır olmak gerektiği de yadsınamayacak gerçeklerden bir tanesi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

tipik amerikan ergen oyunu... 0-12 yaş arası çocuklar için ideal....

@13 Oca 2013 16:21 Sigh. Peki ergen oyunu.

@13 Oca 2013 16:21 pegi +18 veriyor :D :D

@13 Oca 2013 16:21 Zaten GTA'da Pepe ile oynuyoruz, görevlerde saymayı öğreniyoruz. :)

Kardeşim oynuyor düzgün konuş, protein tozuyla mı geliştirdin aklını!

tüm gta oyunlarında 18+ ibaresi vardır. türkiyede insanlar korsan ile orijinal oyunun farkını bilmediği için doğal olarak bunları da bilmezler.

git al o zaman

Him senin ne oynadigini merak ettim dogrusu? WWE 13?

sistemim kaldırmaz demiyoda

Çıksa ne olur, çıkmasa ne olur. GTA ney ya. Yolda yürüyenlerin kafasını patlatıp parasını aldığın bir oyunun bu kadar çok savunucusu mu olur yav. Kurbanlarını öldürürken web den canlı yayınlayan katilin, hadi ne zaman öldüreceksin diyen fanları türünde tipler çoğalmış burda ha.

@13 Oca 2013 23:26 ozaman nıye gelıp burda yorum yapıyosun sanane cıksa ne cıkmasa neymıs sevenı var takıp edıyo mıllete yardıracagınıza kendınıze bakın laf yapmaya mı gelıyonuz

@13 Oca 2013 23:26 GTA'da söylediğiniz eylemleri oyun size zorla yaptırmıyor. Size yaşayan bir şehir sunuyor aynı gerçek hayatta olduğu gibi orada nasıl hareket edeceğiniz tamamen size kalmış durumda.

@13 Oca 2013 23:26 sen git solitaire oyna ozaman. beğenmediğin bi oyunun sayfasında ne işin var :))

Büyüyünce sen de oynamaya devam edebilirsin.

millet android ios icin birbirini yiyo babalarının firmaları sanki aynı sey oyun icinde varmış oynayın gitsin niye tartışıyonuz niye kendi fikrinizi herkese aşılamaya calışıyonuz

gta kadar şişirilen başka bi balon oyun varmıdır ya haa evet doğru ya bide cod vardı :)

gta güzel bir seriydi gta 4 den sonra soğudum oyundan onun için çıksada olur çıkmasada olur bu oyunu beklemem ben

@15 Oca 2013 21:09 tühh ya görüyomusun adamlarda kac yıldır uğraşıyo oyunu yapmak ıcın. sen beklemıyosan yapmazlar artık

valla ben 2013 denince crysis 3 anlıyorum :)

Sen de yorum yaz