"Hepsi Windows Phone'u istiyor!"

Bilgisayar dünyasının dev şirketinden gelen Windows Phone açıklaması, Microsoft'u çok sevindirecek!

"Hepsi Windows Phone'u istiyor!"

IBM'in önemli yöneticisine göre, iş dünyasının büyük çoğunluğu, çalışanlarının Windows Phone kullanmasını tercih ediyor.

IBM Customer Platform Services kıdemli yardımcı başkanı Jim Szafranski'ye göre, kuruluşların çalışanları için Windows Phone tercih etmelerinin sebebi, Microsoft sistemleri ile olan uyum. Ancak Windows Phone her şeye rağmen marketin sadece yüzde 3'üne sahip ve iPhone - Android'in oldukça gerisinde.

Szafranski'ye göre Windows Phone 8, iş dünyasına özel özellikler de taşıyor. Güvenli işletim protokolleri, uygulama sandboxları ve bütün cihazı şifreleyebilen BitLocker teknolojisi, bu özelliklerden sadece bir kısmı.

Szafranski'nin RedmonD Magazine'e yaptığı açıklamalar özetle şu şekilde: "IT dünyası Microsoft'u ve Windows'u seviyor. Active Directory ve Exchange gibi pek çok çözüme büyük yatırımda bulundular ve bunun bir sonucu olarak Windows Phone'un çalışanları tarafından kullanılmasını istiyorlar. Mobil platform söz konusu olduğunda kimsenin tamamen Windows kullanacağını düşünmüyorum ama kuruluşlar bunu istiyor ve inanıyorum ki yakın gelecekte Windows Phone, özellikle iş dünyasında büyük bir yükseliş yaşayacak."

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Yaw iyi güzel de bi' VPN bile yok telefonda. Yakın zamanda gelmezse Android'e geri döneceğim, aldığıma pişman olmak üzereyim.

@28 Mar 2014 00:54 Opera Mini varken vpnye ihtiyaç duymak neden? Opera kendi sunucusunda sıkıştırarak ekranda gösterdiğinden engellemelerden etkilenmez. Hazır vpnli tarayıcı denilebilir yani.

Piyasadaki en kötü isletim sistemi. Microsoft istedigini yapsin kacirdigi treni bir daha yakalayabilecegini sanmiyorum. Gidip Android'ten patent telif lisans ücretleri alarak devam etsin yoluna

Şirketler öyle demiyor ama her tarafı açık maldrodin Windows Phone'a öğretecek bişeyi yok bence

@28 Mar 2014 01:08 Lumia telefonlar şu anda en revaçta olan telefonlar biraz bakmasını bilirseniz görürsünüz. Satış oranları her sene kat be kat artmakta, yavaş yavaş yükselişte yani.

Amdroidden lisansmı alsın hahahahah

Windows Phone 8.1 ile VPN desteği gelecek. WP8.1'in önümüzdeki haftalarda tanıtılması bekleniyo.

En iyi altyapıya sahip ortalama işletim sistemi. Hem NT kernelinden hem de Nokia'dan büyük güç alıyor, 8.1 ile mobil dünyanın en büyük güncellemesini yaparak Android ve iOS'i geçmeye ve Windows'un gerçek amacını telefonlara da getirmeye hazırlanıyorlar. Çok yakında en iyi işletim sistemi olacak kimse merak etmesin.

Windows Phone gerçekten harika

Windows Phone büyüyecek o zaman bu yorumları nasıl yazmışız lan diyeceksiniz ilk adım 8.1 güncellemesi ben Windows Phone 7 çıktığında 8 çıksın alacağım demiştim ve aldım şirket olarak lumia kullanıyoruz mutluyuz huzurluyuz Nokia Chat'i bile aktif kullanıyoruz gerisini siz düşünün ikinci telefon olarak oyun oylamalık iPhone bulunduruyorum misafir falan geldiğinde küçük çocukları falan mutlu ediyorum iOS sistemi hızlı ama bence wp kadar pratik değil hele o uygulamaların sanal tuşları yok mu insanı çileden çıkarır iş telefonu olarak android kullanan adam zaten bilgilerini Google'a ve ya artık Google her kime satıyorsa onlara bedavadan vermiş olur :)

Windows Phone iş amaçlı kullanıldığında gerçekten çok iyi. bir fotoğrafı Film Rulosundan seçipe-mail ile göndermek sadece 5-6 saniye sürüyor. Bu hız diğer işletim sistemlerinde daha düşük. Ayrıca, Office uygulamaları ve Çevrimdışı kullanılabilen Navigasyon diğer sistemlerde yok (Olması gerekiyor). Bu da windows phone'un diğer sistemlerden fazlası. Amerika'da bir çok firma Apple'ı, iPhone'ları işe daha fazla işe yönelik telefon üretmediği için suçluyor.

Android kullanıyorum fakat windows işletim sisteminin sağlamlığı, düşük ramle bile olan stabilesi çok hoşuma gidiyor, gelecekte büyük ihtimalle windows phone a geçeceğim

Daha dns değiştirme ve vpn desteklemeyen bebek sistemden ne beklenir ki. Microsoft akıllılık yapmaya çalışacağına tam özellikli bir sistem sunsun da ona göre karar verelim.

Wp gelisiyor neden bunu kabul edemiyorsunuz belki android de wp ye ozenirde duzgun bir seyler çıkarır bir note3 kulanıcısı olarak 1520 geçmeyi düşünüyorum iphone 4s de denemistim ama o kadadar iyi değil en iyisi lumia arkadaslarımın coğuda nokia lumia 1520 ve 925 kulanıyor zaten

Wp gelisiyor neden bunu kabul edemiyorsunuz belki android de wp ye ozenirde duzgun bir seyler çıkarır bir note3 kulanıcısı olarak 1520 geçmeyi düşünüyorum iphone 4s de denemistim ama o kadadar iyi değil en iyisi lumia arkadaslarımın coğuda nokia lumia 1520 ve 925 kulanıyor zaten

Yuzde 3 degil yuzde 30 dicektin.200.000 uygulamadan fazla uygulama var ve 900.000 in yuzde otuzu yapar

Yuzde 3 degil yuzde 30 dicektin.200.000 uygulamadan fazla uygulama var ve 900.000 in yuzde otuzu yapar

@28 Mar 2014 14:15 sen ne diyon değişik. senin hesaba göre android ve ios a yüzde 70 kalıyor.

Windows babadır gerisi evlat...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir