HTC'den iki yeni, sır cihaz

HTC'nin sır gibi sakladığı iki yeni cihaz hakkındaki ilk bilgiler, ilginç bir yerden sızdı...

  • Ertuğrul Süngü
HTC'den iki yeni, sır cihaz
Cihazların birçok özelliği halen belli değil

HTC çıkardığı birçok akıllı telefon modeli ile tüketicilerin dikkatini çekmiş bir firma. Fakat üzerine fazlasıyla titrediği HTC Sensation'u Samsung Galaxy S II'den geç çıkarması, firmayı büyük ölçüde etkilemişti.

Nitekim firma, HTC One X isimli modeli ile bu sefer Samsung ve LG'den önce dört çekirdekli bir telefona sahip olmuş oldu. Tüm bunlarla yetinmeyen HTC şimdi de birisi akıllı telefon diğeri ise bilinmeyen bir cihaz ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

GLBenchmark'da çalışan insanların yayınladığı test raporlarına PM63100 olarak bilinen ama kod adı Evltare UL olan bir cihaz girmiş durumda. Bu akıllı telefon 1.7GHz'lik saat frekansında çalışan dört çekirdekli bir işlemciye sahip ve 720p'lik bir çözünürlük sunacak. Son olarak Evltare'ye, muhtemelen ABD sınırlırı içerisinde, AT&T iş birliği ile üzerinde Ice Cream Sandwich ya da Jelly Bean kurulu halde sahip olunabilecek.

Testlerde gözüken diğer cihaz ise 1080p'lik ekran çözünürlüğüne sahip olacak. Anlaşıldığı üzere, tıpkı Samsung Galaxy Note'a benzeyen bir yapıya sahip olacak olan cihaz, hem bir akıllı telefon, hem de bir tablet görevi üstlenebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Yürü be HTC! İlerde ne Samsung ne Apple kalacak. HTC kadar müşteriyi düşünen bir firma yok!

neden hala 720p,dört çekirdek 1080p kodek sunamıyormu

@16 Tem 2012 21:54 Hey Allah'im :) O ekran cozunurlugu: 1280*720p, video cozme kapasitesi degil.

htc kadar müşteriyi düşünen firma yok mu ? :)) bu çok komik oldu. elimdeki cihazın ülkemiz sınırlarında ülkemiz kanunlarına uygun biçimde değiştirilmesini sağlamak için yasal karar çıkarttırıp üstüne birde afrikadaki merkezlerine ulaşıp olumsuz cevap alıyor oluşumun açıklaması nedir o zaman? komik olmayın!!!

Yürü be HTC! İlerde ne Samsung ne Apple kalacak. HTC kadar müşteriyi düşünen bir firma yok! ======== Onun icin yeni cikan telefonlarinin pilleri kucuk sdkart yok. Isinma sorunu var. Htc One S yilin telefonu olabilecek iken gidip NFC koymadilar birde ustune gecen yildan kalan qHD ekran koydular sen hala HTC gibi musteriyi dusunen firma yok diyorsun. Iki tane HTC telefon kullandim ucuncusunu almayi düsünmüyorum acikcasi.

@17 Tem 2012 04:06 gerzomatlık seviyesinin en üst basamağını zorlayan bir yorum olmuş. tebrikler...

heteceden olsa olsa anca bu sıcakta iyi cacık yahnisi olur....

Sen de yorum yaz