I Can Football ile 11'e 11 maç internette

11'e 11 online futbol heyecanı "I Can Football" Compex'te sahneye çıktı. Peki oyun neler sunuyor?

I Can football COMPEX'te!
Sobee oyunu oyuncularla buluşturdu

Türk Telekom Grubu oyun teknolojileri şirketi Sobee tarafından geliştirilen, dünyanın ilk 11'e 11 online futbol oyunu 'I Can Football', Compex 2009 Fuarı'nda oyunseverlerle buluştu.

Türk Telekom, grup şirketlerinden Sobee tarafından geliştirilen ve halı saha maçlarını internet ortamına taşıyan 'I Can Football' oyununu, Compex 2009 Fuarı'nda tanıttı. Dünyanın ilk 11'e 11 online futbol oyunu olan 'I Can Football'un tanıtımı için, fuar alanına 300 metrekarelik bir stadyum kuruldu. Fuar ziyaretçileri oyuncuların sahadaki mevkilerine konulan bilgisayarlarda online futbol heyecanını yaşama fırsatı buldu.

Oyunun tanıtımı için mini stadyumda düzenlenen basın toplantısına Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany ve Sobee Kurucusu ve Genel Müdürü, dünyaca ünlü oyun yazarı Mevlüt Dinç katıldı.

Mevlüt Dinç ve Sobee ekibinin birikimleri ve Türk Telekom grup şirketlerinin yarattığı sinerjiyle yalnızca Türkiye değil dünya oyun endüstrisine de önemli katkılar sağlayacaklarına inandığını belirten Dr. Paul Doany, "Nasıl ki Vitamin farklı dillere çevrilerek uluslararası arenada yer almaya başlayan bir ürün haline geldiyse, Sobee ve I Can Football'un da aynı başarıyı elde etmesini hedefliyoruz" dedi.

Turk Telekom işbirliğiyle futbol

11'e 11 online maç yapma imkanı sunuyor

I Can Football ve Sobee'nin çalışmaları hakkında bilgi veren Mevlüt Dinç ise "Türk Telekom ile böyle bir işbirliğine gitmemizin Sobee'ye ve Türk oyun sektörünün geleceğine büyük katkılar sağlayacağına inanıyoruz" dedi. Compex 2009 Fuarı kapsamında relansmanı yapılan I Can Football'u dünyadaki diğer futbol oyunlarından ayıran en önemli özelliğin karşılıklı iki takımın oynaması değil, 22 kişinin adam adama mücadele etmesine olanak tanıması olduğunu belirten Dinç, "Bu anlamda, adeta halı saha maçlarını internet ortamına taşıyarak dünyada bir ilki gerçekleştiriyoruz" diye konuştu.

Dünyada ilk kez, 11'e 11 online futbol oynama özelliği sunan ve oyuncuların istediği mevkide yer alabildiği I Can Football'un ücretsiz "Basic" ve farklı seçenekler sunan ücretli "Premium" versiyonları bulunuyor. Sobee'nin toptan olarak pazara sunduğu oyunun Premium versiyonu İnternet Servis Sağlayıcıları tarafından katma değerli bir hizmet olarak müşterilere ulaştırılabilecek.

Sobee'nin yeni online futbol oyunu "I Can Football" hakkında ayrıntılı bilgi, www.icanfootball.com adresinden alınabilir.

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ben bir İstanbul Kıyamet Vakti oyuncusu olarak aynı desteği ikv yede istiyorum I can football ınki canda ikv ninki patlıcanmı 3 senelik bir geçmişi var ikv nin az diil

nasıl olur kim bilir ☺

ttnet ile birleşmesi iyi olmuş

lag sorunu ortadan kalkar böylelikle

ttnet kendi sunucularını tahsis eder

ee oyun içi görüntüler? nasıl bir oyun bu?
bunların dışındaki bütün bilgiler kuru gürültü bence. iyi değilse fazla reklam yapmak doğru değil yani.

süper bi oyun

keşke bu oyun windows internet exporler 8 de de oynansa

Sen de yorum yaz