IE11, Google'ı "bozuk" gösteriyor!

Windows 8.1'e geçenler, Google'da arama yaptıklarında ekrana gelen bu görüntüye çok şaşırdı!

Internet Explorer 11, Google'ı "bozuk" gösteriyor!
Microsoft, hatayı onardığını söylüyor

Windows 8.1 ile beraber yayınlanan Internet Explorer 11, bazı kullanıcıların Google.com arama sonuçlarını düzgün görüntüleyememesine neden oldu.

Bazı kullanıcıların yaşadığı sorun, sayfanın yukarıdaki gibi bozuk görünmesine yol açıyor. Sorunun nedeni ise IE11'in Google.com'u açtığınızda uyumluluk moduna girmesi. Çözüm ise oldukça kolay görünüyor. Winbeta'daki kullanıcılara göre IE'deyken Alt+X'e "Uyumluluk Görünümü Ayarları"na tıklayıp, "Microsoft uyumluluk listelerini kullan" seçeneğinin işaretini kaldırmak yeterli oluyor.

Hatanın Google tarafından rakip tarayıcı IE11'e karşı kasıtlı olarak yapıldığını düşünmüş olabilirsiniz. Microsoft ise konuyla ilgili Neowin'e şu açıklamayı yapmış bulunuyor: "Görünen o ki Google, arama sonuçlarının bazı tarayıcılarda render'lanmasını geçici olarak etkileyecek bir değişiklik yapmış. Internet Explorer'ı kullanan müşterilerimizin etkilenmemesi için gereken değişiklikleri halihazırda yapmış bulunuyoruz."

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 30 Yorum

Halen ie kullanan var mı? ilginç.

@22 Eki 2013 14:51 neden ilginç ilginç olan senin gibi sivri zekaların hala var olup yorum yazıyor olması bence ;)

IE bunu da başardı ya, başka bişi demiyorum :)

@orhanbayram orhaaaan sen bir tarayıcı kodlada kullanah la

Bıktık artık ie sürümlerinden...ve hatalarından...

"Hatanın Google tarafından rakip tarayıcı IE11'e karşı kasıtlı olarak yapıldığını düşünmüş olabilirsiniz" Bu Kadar...

İe 11 değil 111 bile olsa ancak chrome ya da firefox indirmek için bir kez kullanılır zaten.

@gcb1903 ah garibim benim....

IE10 ve 11'i kullanmayıp konuşan sazan.avi...

ie nin sorunu değil google ın sorunu bu

ie 11 chrome dan hızlı bi kere ondan kullanıyorum :D

Bugüne kullanmadığı tarayıcı kalmadı, ancakkkkkk bir Windows 8 tablet alınca ie harici hepsinin boş olduğunu gördüm. Kullanmadan yorum yapmayın, ie nine kötü kaderi artık sona eriyor...

bunca yıllık chrome ve linux kullanıcısı olarak ie ve windows'tan hep uzak durmaya çalıştım ancak ie10(11'i henüz denemedim) ve windows 8'i görünce "adamlar yapmış abi" dedim. bilmem anlatabildim mi..!

@22 Eki 2013 19:30 çakma Linux kullanıcısı... gerçekten Linux ne bilseydi o yazdığını yazmazdı...

kalitenin adı tabi ki IE 11 ve tabi ki Windows 8.1....

Internet explorer 11'i kullanin ve görün. Gercekten chrome'dan daha hızlı. Chrome son surumlerde biraz bozdu sayfaları eskisi gibi hızlı acmiyor.

İE den vazgeçmem, Google dan geçerim. Ben böyle saldırgan bir firma görmedim.

Bir sorum olacak; IE 11'de Google Chrome'daki gibi bütün kullandığım cihazlardaki tarayıcı ayarlarım otomatik olarak senkronize oluyor mu ? Ben Google hesabımla bunları rahatlıkla yapabiliyorum. Acaba IE'de böyle bir durum varmıdır? Ya da bütün cihazlarımın Windows 8.1 mi olması lazım ?

Hala İE'yi kullanan mı var? Gerçekten enteresan... Ya da bu yorumları yazan hep aynı kişi :) Google'a saldırgan demiş, Google'ın ne olduğunu ve Microsoftun ne olduğunu bir araştırmasını öneriyorum. Esas saldırganın ve tekelci kimin olduğunu görecektir. Bilmeden konuşmamak lazım :)

@23 Eki 2013 11:59 aldığım hizmete bakarım kim kime saldırmış beni alakadar etmez..en sık kullandığım tarayıcı firefox eklentileri yüzünden o olmasa tecihim ie olur çünkü ie 10 dan itibaren chromedan bir kaç gömlek üstün ;)

önceden ie'yi sadece chrome indirmek için kullanıyorduk. artık onu da yapamayacaz :D

Evet ben de yaşadım, son günlerde kızışan Google - Microsoft savaşına bağlamıştım, ama değilmiş.

O da bir şey mi? Artık masaüstü yerine yalnızca metro ekranında açılan Internet Explorer'ı bırakıp hepimiz Google Chrome'a geçtik... Haberin olsun Microsoft... Düzeltin şunu...

@23 Eki 2013 12:15 Olumsuz oy verene de diyorum ki; Sana Metro ekranında tam sayfa Internet Explorer ile iyi debelenmeler... Gülmekten ölüyorum... Bill Gates'in neden bu kadar zengin olduğunun açıklaması gibisin vallahi...

@23 Eki 2013 20:57 sen neyin açıklamasısın onu anlayamadık ama hahaha sanada bazı şeylerin kullanımı konusunda dersler verilmesi lazım geri kalmışsın çünkü :))

@28 Eki 2013 08:22 Kendin bir kısayol yaratmadan masaüstünde internet gezginini kullanamzsın, metro ekranından tam sayfa internet gezgini iler boğuşur durursun, oldukça anlaşılır biçimde iki defa anlatmış ama sen ona bir de ders vermeye kalkarak kendin gülünç duruma düşmüşsün.

@23 Eki 2013 12:15 Bilgisayar kullanmayı bilmeyenlerin ön yargı savunma sistemini okudunuz.

ie 11 arayüzde iyi ama masaüstünde bir şey indirirken(büyük dosyalar) çökebiliyor.

Benim anlamadığım buraya yazanların çoğunun interneti internet explorer ile keşfettiğini unutmuş olup bilgi hırsızı chrome u neden savundukları.

Sayfa açılışı çok yavaş ie de.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir