İki hizmetin adı, Google+ için değişecek!

Yıllardır yoğun olarak kullandığımız bu 2 Google hizmeti, çok radikal bir değişime gidiyor olabilir.

  • Zeynel A. Öztürk
İki hizmetin adı, Google+ için değişecek!
Söylentiye göre Google+ için ismi değişecek

Google'ın yeni sosyal ağ hizmeti Google+'ı test ettiği bu günlerde ortaya yeni çıkan bir rapora göre şirket, iki büyük hizmetinin adını değiştirmeyi amaçlıyor.

Mashable'ın haberine göre Google+'a yardımcı olmak amacıyla ismi değiştirilecek iki hizmet, blog hizmeti Blogger ve fotoğraf paylaşım hizmeti Picasa. Hizmetlerin yeni isimlerinin Google Blogs ve Google Photos olacağı bildiriliyor. Makalede farklı hizmetlerin adının değişebileceği de söyleniyor. Değişiklik, habere göre "bir ile bir buçuk ay" içinde gerçekleşecek.

Bunun yanında Mashable'ın alıntı yaptığı kaynağa göre Google+, 31 Temmuz'da ortak kullanıma açılacak. Google ise şimdiye dek bu haberle ilgili herhangi bir yorum yapmadı.

Blogger, ilk olarak 1999'da Pyra Labs tarafından ortaya çıkarılmış, 2003'de Google tarafından satın alınmıştı. Picasa ise 2002'de IdeaLab tarafından kullanıma sunulmuş, 2004'de Google tarafıdan satın alınarak ücretsiz olarak indirmeye sunulmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Guzel olmus google blogger, google photos. Beklıyoruz degissin. Ama youtube bu olmaz herhalde google youtube Olmadı sanki :)

picasa daha iyiydi

google+ umarım google'ın çöküşünün ilk adımı olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost