İkinci ele çok hızlı düştü!

Akıllı cep telefonları arasında güçlü bir isim, en çok geri dönüşüme gidenler arasında üst sıralarda

  • Ali Güngör
İkinci ele en hızlı düşenler arasında: Nokia N97
Nokia'nın popüler modeli, ikinci elde bol bol bulunuyor

Nokia N97, İngiltere'de en çok geri dönüşüme giden cep telefonu oldu. Daha bu yılın başlarında çıkan bu cep telefonunun değerini bu kadar hızlı kaybetmesi şaşırttı.

Sellmymobile.com'un istatistiklerine göre Nokia N97, ikinci el satışlarında TOP 20 listesine giren tek akıllı cep telefonu.

Hemen ardından gelen iPhone 3G, 21. sırada yer alıyor ve listeye giremiyor. iPhone 3GS ise ilk 50'ye bile girmiyor. HTC ve Android cep telefonları da çok popüler ve ilk 50'nin dışında kalıyor. Bu cep telefonlarının sahipleri pek 2. el olarak satmaya niyetli görünmüyor.

Aynı kaynağın analizlerine göre yeni bir modeli duyurulan ve 9-12 ay kadar eski cep telefonlarında 2. el fiyatlar oldukça düşüyor. Nokia N97'nin ikinci el satışlarında N900 Linux cep ya da başka modellerin rol oynamış olması mümkün. Öte yandan Nokia N95, iki yıllık olmasına karşın ikinci elde hala değerli bir cep telefonu. Hatta Çinliler arasında biraz fazla popüler...

Türkiye'nin en çok satan cep telefonları...

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Gülermisin Ağlar mısın ?

Normal birşey çünkü N97 5800 XM üzerine sadece gadget desteği ve biraz daha iyi kamera dışında birşey eklemedi ,dokunmatik pardon basmatiği hala kullanışsız ,malzeme kalitesi çok kötü ,boyut olarak da ele avuca sığmıyor . Bu telefona 1400 lira vereceğine git 550 liraya 5800 al aynı işi görür.

bosuna yarısıyorlar , iphone 3gs alacak kadar parası olan arkadaşlar iphone alır bosuna ezdiriyorlar kendilerini dokunmatık telefonlar arasında iphone 2 model cıkardı diğer markalar o kadar telefon cıkardı iphone a yetişemediler bile :)

normaldir. türkiyede özellikle her firmanın verdiği fiyat arasında uçurum oluyor. forum istanbulda teknosa mağzasında 1,650 tl olan N97 bimeks'de 1,250 tl :)

Demekki N97'yi alan sıkılıp satıyor ama 3GS alan sıkılıp satmıyor.Burada İphoneyi kötülemiyorsunuz, Nokiayı kötülüyorsunuz.

bu kadar pahalı teknoloji Türkiye ye fazla bence ...

n95 en kralı bence aralarındaki..

iphone 3gs kullanıyorum ama nokia tercihi yapsam n97 yerine 5800 alırım.

omnia 2 hem dokunmatigi super hemde canafar gibi :)

tam bekledigim gibi :)

e başka n'olacaktı ki :-/

satio bundan 10 kat iyidir. aslında iphone almayı düşünüyorum ama kamerası çok dandik..

Bir iPhone kullanıcısı olarak Nokia N97'yi ilk denediğimde bu kadar paraya bu kadar çok bug sahibi bir telefonu nasıl ürettiklerini düşündüm ve o an anladım ki Nokia bitmiştir. Arkadaşla birer günlük telefonları değiştirmiştik. Şimdi ikimiz de iPhone kullanıyoruz. Arkadaş giden parasına ve zamanına yanıyor, bense ona hatırlatıp bol bol gülüyorum.

iPhone'un multitouch teknolojisine bu kadar kusursuz çalışmasına kolay kolay kimse erişemeyecek gibi görünüyor. Ayrıca binlerce uygulaması sayesinde okadar kişilleştirilmiş bir telefonunuz oluyor ki ayrılmanız imkansız hale geliyor. En basiti benim iPhone'umda yüklediğim bir program var ve bu program Çalan şarkının ne olduğunu size söylüyor hem de bedava. Skype yükledim kontor derdim bitti. hadi bunu nokia yapsın ? Halen nasıl olurda milyarlar veripde o telefonları alıyorsunuz anlamıyorum.

blackberry bold 2 ve black beryberry storm2 kulaniyorum
iphone da kulandim ilk ciktiginda su an icin blackbery nin camerasi haric butun fonksiyonlarindan gayet menunum surekli e-mali yolayan biriis olarak cok basarili bussines iicn bire bir

Sen de yorum yaz