İnternete bağlanmadan Gmail'e ulaşın

Google, Gmail'e eklediği yeni özellik ile e-postalarınıza nete bağlı değilken de ulaşmanızı sağlıyor

  • Ümit Öncel
Gmail offline da kullanılabilecek
Gmail'i internete bağlı değilken kullanmak için Google Gears gerekiyor.

Son derece popüler bir web uygulaması olmasına rağmen, Gmail'in bazı eksikleri de var. Bunların başında kişilerin ve kurumların Gmail e-posta hesaplarını offline olarak kullanamamaları geliyor. Örneğin Outlook kullanıcıları internete bağlı olmadıkları zamanlarda bile programı çalıştırarak, gönderilmiş ve alınmış e-postalarını görebiliyorken, Gmail kullanıcıları, hesaplarını görebilmek için internet bağlantısına sahip olmak zorundalar. Nihayet Google, Gmail'in bu en büyük eksikleri arasında yer alan sorunu giderme yolunda önemli bir adım atıyor.

Google Labs'in geliştirdiği yeni bir özellik sayesinde artık Gmail kullanıcıları, hesaplarını internete bağlı olmadıklarında da kontrol edebilecekler. Google'dan Rajen Sheth'in yaptığı açıklamaya göre Google Gears sayesinde, internet tarayıcısı içerisinden, aynı arayüzü internete bağlı olmadığında da görmek ve gönderilmiş ya da alınmış e-postaları kontrol etmek mümkün olacak. Üstelik bağlantı olmadığında e-posta hazırlayabilme imkanı da var. Bu şekilde hazırlanmış e-postalar, bilgisayarın internete bağlandığı tespit edildiği anda gönderilebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

işte bu da süper!

sonunda...!!! güzel ama geç kalmış bir uygulama ....

windows live mail...ne zamandır kullanıyorum... bu ozellık en temel ozellıgıydı lıve maıl ın... google da yenı bıse gıbı yutturmaya calısıyo ıste...

Sen de yorum yaz