İnternetten ölüm satan 91'lik nine!

91 yaşındaki kadının, "sonunda internette bunu da sattılar" dedirten şok olay!

  • Ertuğrul Süngü
Helyum satan kadın en sonunda yakalandı
Setin fiyatı 60 dolardı

Teknoloji kullanımı ve internet üzerinden yapılan satışlara bir yenisi daha eklendi. Fakat bu seferki satış birazcık daha ölümcül.

Casey Chan isimli, 91 yaşındaki yaşlı kadın, internet üzerinden sattığı 60 dolarlık intihar kitiyle bir anda gündeme oturdu. Temel olarak bir adet plastik bant, içerisine sıvı yerleştirmek üzere bir tüp ve de saf halde kana enjekte ediliğinde ölümcül olabilecek helyum...

Yaşlı kadının bu tarzda bir satış yaptığı gerçeği, Kasım 2010 tarihde, 29 yaşındaki Nick Klonoski isimli gencin intihar etmesi üzerine ailesinin avukatlarına ve de polise yaptırdığı geniş araştırma sonucunda gün yüzüne çıktı. Kadının bu tarzda bir intihar setini satmasıysa, kocasının acılar içerisinde ölmesine sebep olan kolon kanserinden sonra başlamış.

İşin ilginç yanıysa; yaşlı kadının bu güne kadar tam tamına 100.000 dolarlık satış yapmış olması. Yani 1,600 ünite ölüm seti satışı yapılmış ve görünüşe göre; internet üzerinden Helyum satmak zannediliği gibi büyük yasaklar içermiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Serbest piyasa istemeyen almaz :D

İnsanlarda vicdan diye bir şey kalmamış...

Vay be. Kadın neler yapmış...

yaş 91 olunca, böyle abuk sabuk şeyler satıyor!

Bu konuda hastalarına yardımcı olan bir doktorun biyografisini işleyen bir filmd vardı, Al Pacino oynuyordu, mevzunun çoğu mahkemede geçiyordu.
Bizim dinimize göre böyle birşey kesinlikle caiz değildir, hastalığı veren Allah c.c. dermanını da vermiştir, sabır gerekir.

91 yaşına kadar 100,000 dolar :D az bile.

erkekler bu tür işleri yapıyordu şimdi kadınlarda başlamış

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play