iOS 8.0.1 indirilmeye sunuldu; olanlar oldu!

iOS 8'deki önemli sorunları giderecek olan güncelleme indirilmeye sunuldu. Ama sonra olanlar oldu...

iOS 8.0.1 indirilmeye sunuldu; olanlar oldu!

Sadece bir hafta önce indirmeye sunulan iOS 8, sorunları gidermeye yönelik bir güncellemeyi, yani iOS 8.0.1'i bu akşam saatlerinde aldı. Ancak sadece birkaç saat sonra, güncelleme apar topar sunuculardan geri çekildi.

Güncellemenin geri çekilmesinde en büyük pay, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerine ait. Erken davranıp iOS 8.0.1'i kuran pek çok kullanıcı, güncelleme tamamlandığında mobil ağa bağlanamadıkları fark ettiler. Başka bir deyişle yayınlanan güncelleme, iPhone 6'ların telefon özelliğini bir anda yok etti.

Apple'ın güncellemenin onarılmış halini ne zaman yayınlayacağına dair bir açıklama henüz gelmiş değil. iOS 8.0.1'de, bazı HealthKit uygulamalarıyla yaşanan uyumsuzluk ve iCloud Drive'ı kullanan üçüncü parti hizmetlerle ilgili problemlerin giderilmesi bekleniyordu. 

iOS 8.0.1'in onaracağı söylenen sorunlar arasında şunlar da var:

- Telefon: Çağrı yönlendirme ve görsel sesli postaya erişirken kilitlenmeyle ilgili sorunlar.

- Klavye: iCloud Keychain doğrulama kodlarını girerken klavyenin görünmemesi.

- Safari: Videoların bazen çalmaması.

- VPN: VPN profili yüklerken ortaya çıkan bir hata.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Birakin artik bu isi cikali bit hafta olmadi guncelleme yayinlayin olmadi oda elinize yuzunuze bulasti atlrtik cikin ve sunu erkek gibi haykirin biz artik bu isi beceremiyoruz.nerde o yürek

@25 Eyl 2014 00:11 tabi siz böyle quickfix updateleri göremediğinizden yabancı geliyor değil mi android fanboyu? tabi zaten size quickfix çıksa telefonunuza 3 ay sonra geleceği için bir anlamı kalmıyor "quick"liğinin.

En iyi soni abi ya

Androide taş atarlar birde. 2014'ün son teknoloji işletim sistemindeki hatalara bakarmısın. ilahi Apple hahaha

i phone 4s'den sonra benim için i phone bitmiştir.. Ucuz maliyet ile fazla kÂr gözeten ve sadece yazılımının stabilitesine güvenen apple ios 7 felaketinden sonra satış rakamlarına fazla güvenmesin sonu diğer Kanadalı üreticiden farklı olmayacak gibi duruyor. Jobs yokluğunda çok şey değişti !

stabilite yoksa iosa hapsolmanın ne anlamı var.

yalannnn iphone stabildir iphone sağlamdır

Yemin ediyorm komedi baska bisi degil

olur böyle şeyler abartmayın

cidden atmadan denememişler mi. bu Apple iyice sapıttı gerçekten iphone 4 kullanıcısıyım ios6da kaldım nerde o eski Apple..

Vay arkadas adamlar sadece 5 farkli modelde calisacak isletim sistemi yapiyorlar onda bile bir suru sorun var. Android 5000 farkli modele yazilim veriyor bu kadar sorunla karsilasilmiyor.

@25 Eyl 2014 08:42 bilginin kıtlığı yorumundan belli oluyor. android 5000 modele yazılım veriyormuş. cahil şey seni. android 5000 modele yazılım veriyor da o yüzden mi her model çabucak güncelleniyor. cahil fanboylar da nerde apple karşıtı bişey görseler like basarlar. bunlarla aynı havayı soluyoruz... yapacak bir şey yok.

yalnız androitte de buna benzer bir araştırma yapsanıza saçmasapan bir sürü hatası var.

resmen patladı geçmiş olsun apple ve fanboyları.

Klasik apple saçmalıkları :)

ios 9 çıkınca ios 8 stabile ulaşır o zaman yüklenebilir :)

Androidle sidik yarisinin sonuclari. Acele is iste.

aypon çok stabil diyenler elleri görelim. görünüşe bakılırsa android 1.0 bile daha stabil

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir