iPhone 6 sahiplerini sevindiren haber!

Bir iPhone 6 veya 6 Plus sahibiyseniz, telefonunuzu satarken sizi sevindirecek bir haberimiz var!

iPhone 6'nın ikinci el değeri daha yüksek!

Analist Gene Munster'a göre iPhone 6'nın ikinci el değeri önceki modellerine göre daha yüksek bir seviyede seyrediyor.

Geçtiğimiz Eylül ayında ABD ve diğer ülkelerde, Ekim ayında ise Çin'de tüketicilere sunulan iPhone 6 ve 6 Plus, 2014 yılının son çeyreğine kadar 74.5 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşmıştı. Bu da bir önceki yıla oranla, 51 milyon adet cihazın daha fazla satıldığını gösteriyordu. Apple'ın satışlar için gerçekleştirdiği yüzde 46 oranındaki büyüme, tüketicilerin iPhone 6'ya ne denli rağbet gösterdiğini ortaya koymuştu.

Piper Jaffray analisti Gene Munster tarafından yapılan yeni bir araştırma, iPhone 6 ve 6 Plus'ın piyasaya sürülmesinin üzerinden 9 aylık bir süre geçmesine rağmen önceki modellere oranla çok fazla değer kaybetmediğini gösterdi. Araştırma, eBay üzerinden satışa sunulan iPhone 6 ve 6 Plus'ın kullanılmış modellerinin, sıfır cihazlara ödenmesi gereken ücretin yüzde 72'si ile satın alınabileceğini gösteriyor. iPhone 5S ve 5C için ise bu oranlar yüzde 60 ve yüzde 48 seviyelerinde seyrediyordu.

Munster, aynı sonuçların Çin'in en popüler alışveriş sitesi için de geçerli olduğunu söyledi. Taobao'da iPhone 5S ve 5C için oranlar yüzde 65 ve yüzde 53 şeklinde belirlenirken, iPhone 6 ve 6 Plus için yüzde 73 seviyelerinde seyrediyor.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ayfonun ölüsü bile tüm piyasayı tokatlar... dağılın...

@27 Haziran 2015 17:44 Bunun nedeni kalitesi değil, popülerliği. Örnek olarak özelliklerini bilmeden sırf iPhone olduğu için ve prestiji simgelediğini düşündükleri için alan iPhone kullanıcılarının oranı %40 seviyesinde. iPhone'un bütün özelliklerini full kullanan çok az insan var. Geri kalanı " Arama, Mesajlaşma, Sosyal medya vb. " özelliklerini kullanıyor. Oyun yok, iş yok bla bla bla.. Bunları başka telefonda yaparsın dendiğinde ama bu iPhone diyolar. O yüzden çok rağbet görüyor. Ucuzlamıyor

@27 Haziran 2015 17:44 ahahajagaha o elindeki klavyeyi yavaşça yere bırak evlat :D

@27 Haziran 2015 20:27 sonuç değişmiyor. Bu android ve wp kullanıcıları içinde geçerli onlarında büyük kısmı aynı sebepten cihaz kullanıyorlar. Ayrıca iPhone 4s in bile yazılım desteği ve son uygulamaların hepsini çalıştırıyor olması da büyük bir artı.

3 ay sonra görürsün değer kaybını :)

Acı ama gerçek kabullenin artık senin elindeki samsung 1 senede yarıya duşer nerdeyse ama iphone 200-300 duşer

@27 Haziran 2015 20:37 iphone çok yüksek fiyat. samsung her bütçeye uygun telefon üretmekte

Bende iphone 5 var iyi kullanıyorum ama 6s i almayı planlıyorum artık s serileri daha iyi oluyor s i alırsam en az 4 sene kullanmayı planlıyorum

fiyatı düşürmedikleri için böyle aslında birazda..yeni model gelene kadar fiyat sabit oluyo genelde..tabi türkiyede fiyat arttı orası ayrı konu ( devletimiz sağolsun :D )

güzellllllllll................

Butun sene tek model oldugu icin fiyat dusmuyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir