iPhone satış rakamlarında hile mi yapıldı?

Bir iddiaya göre Apple'ın verdiği iPhone satış rakamları gerçeği yansıtmıyor. İşte o iddia...

Apple, iPhone satış rakamlarında hile mi yaptı?
iPhone 3G: Daha az mı satıldı?

Apple geçen pazartesi yeni iPhone'un bir milyondan fazla satıldığına dair bir açıklama yapmıştı. Bir analist ise bunun doğru olmadığını söylüyor.

Piper Jaffray'den Gene Munster'a göre 325.000 adet iPhone 3G satıldı. Milyon sınırı ancak pazar başlangıcından 17 gün sonra geçilecekti. Analist, Apple'ın depolardan çıkan karton sayısına göre bu rakamı söylediğini iddia ediyor. Munster depodan çıkan miktar ile satış rakamları eşdeğer olamayacağı görüşünde...

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

kesinlikle hile var. yeni çıkacak iphone 3g yanında ek bir kartla piyasaya sürülücek iphone 200 dolar kartı 400 dolar toplam maliyet 600 - 700 dolar civarında olacak. bide bunun üzerine kartı eğer çıkartmak istiyorsanız elle çıkartamıyorsunuz onun için bide özel bi tornavida veriliyo. çıkartırken yanlış bi harekette garanti dışı kalıyo artı Türkiye' ye vodafone tarafından getirileceği düşünülürse fiyatlarda belli bi artış daha olucaktır.

Iyide bu analist arkadas, gitsinde bir tane magazada iphone bulsun bakalim, yokki hicbiryerde hemen tükendi. Buda hepsinin tükendiginin yani satildiginin göstergesi degilmidir?

amerika bir tanıdığıma sordum burada günler öncesinden kuyruk oluştu, insanlar mağaza mağaza dolaşıp iphone arıyor dedi

Türkiye de 600 ytl den fazla olsun pek alan olmaz bence çünkü abd de 200 usd tr de olsun olsunda 600 ytl olsun + vadofone hat kullanma mecburiyeti. Vadofone inşallah Türk halkını kazıklamaz.

vodefone hatla hiç satılamaz bence veya az satılır

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir