iPod'un babası Forstall'ın gidişinden memnun

Bugüne kadar "Apple'da herkes kardeş gibi; herkes birbirini seviyor" diyorduk; ama...

  • Zeynel A. Öztürk
iPod'un babası Forstall'ın gidişinden memnun

Apple yöneticisi Scott Forstall'ın ayrılışından mutlu olanların sayısı hiç de az değil. iPod'un 18 jenerasyonu üzerinde çalışan eski Apple yöneticisi Tony Fadell, Forstall'ın gidişinden memnun olduğunu söyledi.

Tony Fadell'in Apple'da ayrı bir yeri bulunuyor. Fadell, "iPod'un babası" olarak tanınıyor ve iPod üzerindeki büyük emeğiyle biliniyor. Fadell, ilk iPhone'un donanım tasarımında da yer almış. Ancak Fadell, Apple'da çalıştığı dönemde sık sık eski iOS bölümü başkanı Forstall ile karşı karşıya gelmiş. İkisi arasındaki tartışma konusu genellikle ilgi odağı, kredi, kaynaklar olmuş. Fadell, kendi işini yapmak üzere 2010'da Apple'dan ayrılmıştı.

Fadell, Apple'dan uzaklaştırılan Forstall hakkında şunları söylüyor: "Scott hakettiğini aldı." "Bence birkaç hafta yaşanan bu olay hakedilmişti ve olanları da doğruladı. Raporların bazılarını okuranız, Cupertino'da insanların bu olayın ardından gülümsediğini görebilirsiniz."

Forstall, Apple'daki 15 yılının ardından geçtiğimiz ay kovulmuştu. Bu kararın arkasında Apple'ın iOS 6'daki Maps uygulamasındaki hatalar olduğu biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

hatalı ve boş işlerle uğraşan bir insan hiçbir yerde barınamaz buna sevgili Apple'da dahil... niye bu kadar şaşkınlıkla karşılandı anlamış değilim...

appledaki herşey sahte :) ürünleri gibi dostluklarıda

@02 Ara 2012 16:10 Evet görüyoruz. Hater olmanın anlamı yok.

apple nin gidişatını iyi görmüyorum

15 yıl çalıştıktan sonra mı hatalı ve boş işlerle uğraşan sıfatını takıyorsunuz ziyaretçi ? st.jps bile birlikte yıllarca çalışmış bu adamla bence hatalı bir kararın ARDINDAN ŞİRKETİN CEO nu kurtarabilmek adına kurban verilmiş gibi ancak bu saaten sonra apple de bu beceriksiz ceo daha çok kelle götürür

hatalı ve boş işlerle uğraşan bir insan hiçbir yerde barınamaz buna sevgili Apple'da dahil... niye bu kadar şaşkınlıkla karşılandı anlamış değilim... ---------------- "iPod üzerindeki büyük emeğiyle biliniyor" iPod geliştiren amdanmı bahsediyorsun sen bu sözlerle iphone iPod dan esinlenerek yapıldı apple yaptığı ş... başkabirşeydeğil ben oadmımnyedrinde olsam ms de işebaşlarım intikamımıalırım.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play