İşte Amerika'nın "şanslı" milyarderleri!

Okuldan atıldılar; bugün büyük bir servete sahipler! İşte kendi şansını kendi yaratan 10 dev isim!

İşte Amerika'nın "şanslı" milyarderleri!

"İnsan kendi şansını kendi yaratır," gibi bir deyim vardır. Bu ne kadar doğru tartışılır, ancak Bloomberg'in yayınladığı listeye baktığımızda bu sözün bu listede yer alanlar için söylenmiş olduğunu görmek mümkün. Üniversiteden ya kendi isteğiyle ayrılan, okulu terk eden veya direkt olarak uyumsuzluğu veya çeşitli sebeplerle okuldan atılmış olan aşağıdaki "Amerikalı milyarderler", servetlerini kendi başlarına gerçekleştirdiler.

İşte Bloomberg tarafından belirlenen servetini kendi başına yapmış olan 43 milyarderin ilk 10 listesi:

Sheldon Adelson (City College Üniversitesi'nden atıldı / Serveti: 36.4 milyar dolar)

Paul Allen (Washington State Üniversitesi'nden atıldı / Serveti: 16.2 milyar dolar)

Andy Beal (Baylor Üniversitesi'nden atıldı / Serveti: 11.1 milyar dolar)

Michael Dell (Teksas Üniversitesi'nden atıldı / Serveti: 15.3 milyar dolar)

Larry Ellison (Chicago Üniversitesi'nden atıldı / Serveti: 52 milyar dolar)

Bill Gates (Harvard'dan atıldı / Serveti: 81.6 milyar dolar)

Jan Koum (State Üniversitesi'nden atıldı /  Serveti: 7.5 milyar dolar)

Thomas Peterffy  (Serveti: 6.4 milyar dolar)

Jack Taylor (Washington Üniversitesi'nden atıldı / Serveti: 11.4 milyar dolar)

Mark Zuckerberg (Harvard'dan ayrıldı / Serveti: 33.1 milyar dolar)

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Yapmayın böyle haber nolur :) Bizde bu yazıyı okuyan, ben de yaparım diplomasız düşüncesine kapılacaktır. Halbu ki bahsi geçen okullara zamanında kayıt olmak bile büyük başarı gerektiriyor (GRE, GPA, vs.). Ha bir de Thomas Peterffy nereden ayrıldı? Onu yazmamışsınız. ALLONS-Y!

@17 Kas 2014 18:52 sonuç olarak atılmışlar :D

Bahsettiğiniz üniversiteler öyle kıytırıktan okullar değil. O üniversitelere bir kere girdikten sonra atılsanız bile yolunuz artık fırsatlarla dolu oluyor.

Yazılım Geliştirme konusunda Dünyada olduğu gibi Türkiyede 10 sene önceki teknolojiler eğitim olarak gösterilmekte. Akıllı biri okulu bitirir, süper zeki biri gerek duymaz. Diploma önemli fakat projeniz güzelse güveniyorsanız vakit kaybı. Teorik bilgi önemli fakat pratik bilgi para kazandırır. Üniversite floppy disk nedir diye öğretilir dışarıda m.2 ve ssd koruma yöntemleri. Elma ile armut kıyaslanması zor kişiye duruma göre değişir. Şu bir gerçek özellikle Türkiyede Üniversiteler 10 sene geriden geliyor. Dolayısı ile işletmelere girişimcilere fayda sağlamıyorlar. download.com, softpedia, softonic, chip te kaç türk yazılımı var ? buradan durum görülmekte. Mevlana "Birşeyi bulunmadığı yerde aramak aramak değildir" Üniversiteler geçmiş teknolojileri değerlendirir. Piyasa yeni teknolojileri üretir. Herzaman Üniversite ile pazar arasında 5-10 yıl fark olacaktır. Haber harika tebrikler.

Ben de işten atıldım. Artık zengin olabilirim.

Bu durum bütün okuma isteği mi yok ediyor.

aklı olan bu zamanda okumaz, her alanda değil tabi :) çekirdekten yetişebileceğiniz işlerde kesinlikle okulu boşverin, örneğin bilgisayar programcılığı ve mühendisleri.. okul bitiyor öğrendiğiniz tek şey ekrana merhaba dünya yazdırmak..

21.21 Sen okuma zaten

Bu insanların hepsi, üniversitede okurken işlerini kurdular. İşleri iyi gitti ve okulu terk ettiler. Önce okulu terk edip, sonra iş kurmadılar. Okurken iş kurun, başarılı olursanız, okulu terk edin, bunda bi gariplik olmaz.

Bill Gates kral ya! :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir