İşte, Samsung Galaxy S5 Prime'ın çıkış tarihi

Samsung'un "plastiğe veda" telefonu olması beklenen yeni amiral gemisi S5 Prime çok uzakta değil...

  • Ercan Uğurlu
İşte, Samsung Galaxy S5 Prime'ın çıkış tarihi!

Kısa bir süre önce adını duyuran Samsung'un "üst düzey" akıllı telefonu Galaxy S5 Prime, çok yakında karşımıza çıkabilir. Sızan yeni bilgilere göre Samsung'un yeni cebi, önümüzdeki ayın ortasında tanıtılabilir ve hemen ardından da raflardaki yerini alabilir.

Naver.com sitesinin haberine göre Galaxy S5 Prime, önümüzdeki ay satışa sunulma potansiyeli taşıyor. Üst düzey bir cep olacağı ve sınırlı sayıda üretileceği konuşulan S5 Prime'ın öncelikle Kore'de satışa sunulması ise muhtemel. 5.2 inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlüğünde (2560x1440 piksel)  ekranın sahibi olacak olan S5 Prime'ın ekran tedarikinde sıkıntı yaşanabilir. Bu nedenle cebin önce Kore ve tüm Asya'da ardından da kısa süre içinde Kuzey Amerika ve Avrupa'da raflardaki yerini alması bekleniyor.

Dört çekirdekli Snapdragon 805 işlemci, 2K erkan, 3 GB RAM ve 3.000 mAh batarya ile gelecek olan S5 Prime, Android 4.4.3 KitKat işletim sistemiyle de dikkat çekiyor. Diğer yandan 16 MP ana kamera ve LTE-Advanced kablosuz bağlantısının da sahibi olacak olan Samsung'un yeni amiralinin fiyatı ise 880 dolar gibi görünüyor. S5 Prime'ın kasasının metal mi yoksa plastik mi olacağı ise sırrını şu an koruyor. Bu detay da çok yakında ortaya çıkar sanıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

samsung metalide plastikten yapar

Telefonun yaklaşık 130 gram olacağını varsayalım. Fiyatı 900 dolar olan telefonun Türkiye fiyatına karşılık alınacak altın 38 gram eder. Buda yaklaşık telefonun 1/3 altın etmesi demek. Telefonların bu fiyatlarda olmasında hepimizin payı var 1000 lira olması gereken telefonları altın ile mukayese ediyorum dikkat.

benim iphonun kasasi gibi yapsinlar o zaman kesin satar

İyi güzel de s5 i 2200 tl den satan samsung s5 prime ı 3000 tl den mi satacak ?

Plastik s5 2200 tl ise metal olursa artik 2500 tl ye satarlar

Z3 çıkacak diye kıyamet koptu bunda neden kimsenin sesi çıkmıyor

Aferin en sonunda yola geldiler

Sen de yorum yaz