İşte Windows 8 Pro!

Windows 8 sızıntıları sürümlere kadar uzandı... Bu seferki haberimiz, Windows 8 Pro hakkında...

Hüseyin Cem Köylü

Windows 8 ile ilgili tüm sızıntıların ilk adresi olan WinUnleaked.tk sitesi, bu sefer de Windows 8 Pro olarak adlandırılan sürümün ekran görüntülerini sızdırdı.

Daha önceki Windows'larda Professional ismiyle piyasaya sürülen sürümün yeni isminin de Pro olacağı görülüyor artık. Site, Windows 8 Pro'nun Windows to Go yüklü olarak geleceğini ve geçici olarak Ekim ayında yayınlanan Windows 8 Geliştirici Önizlemesi'nin eski boot ekranına sahip olduğunu iddia ediyor.

Site ayrıca, Windows 8 Pro SKU'larının M3 EULA ve Microsoft Confidential Winver damgasını kullanacağını iddia ediyor ama ikisi de geçici olarak kullanılacak gibi gözüküyor. Windows 8 Pro sürümünde Windows Media Center bulunmuyor fakat site, final sürümünde WMC'nin eklenebileceğini de söylüyor.

Son olarak site, Windows 8 Pro'nun kullanıcı arayüzünde, istenildiği zaman daha üst bir Windows sürümüne yükseltme seçeneği bulunduğunu da yazıyor ama zaten bu sadece Windows 8'e özgü bir özellik değil; Windows 7 ve Vista'da da aynı imkan vardı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

windows 8 = vista faciasi

starter-basic-premium-professional-ultimate-absolute- vb... daha ne Windows 8 versiyonları göreceğiz bakalım.

3. millenium faciasını pro olarak yaşatacaklar desenize proların sayısı artıyor...

saçma olmuş :P

Win 8in başarılı olacağını düşünmüyorum. Win 7ye devam

banada yenı vısta pıyasaya cıkacak mıs gıbı gelıyor :D

win 7 nin ömrü xp den daha uzun olursa hiç şaşmam

Bence windows 8 sürümleri oluşturulurken şu temel alanlar dikkate alınmalı ve gereksiz sürümlerle kafa karıştırılmamalı: masa üstü bilgisayarlar için 'Home' sürümü, İş yerlerindeki masaüstleri için 'Professional' sürümü, netbooklar için 'Starter' sürümü, tabletler için de metro arayüzünü öne çıkaran bir tablet sürümü düşünülenilir.

win 7 çıktığında da böyle demiştiniz bay beğenemeyenler...

Eğer bu işletim sistemi de win 7 gibi donanımlarımızı çöpe attıracaksa , yazıcılarımızı sürücü bahanesiyle kullanılmaz hale getirecekse , işlemcilerimizi aşağılayacaksa çıkmasın daha iyi.Lisans diyerekten insanları hortumlayacak microsoft...

çok merak ediyorum, media center kullanan var mi acaba ;-)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir