Jüriyi eleştiren Samsung dava hazırlığında

Samsung, Apple'ın patent davasında kendi aleyhine karar veren jüriye fena salladı...

  • Zeynel A. Öztürk
Jüriyi eleştiren Samsung, yeni dava açmaya hazır

Samsung, Apple'ın ABD'de kazandığı davada jürinin verdiği kararın yanlış olduğu iddiasıyla yeni bir dava açmak hazırlığında.

Samsung'un dava dosyası henüz hazır olmasa da ortaya çıkan bilgilere göre Güney Kore'li firma, davasında jürinin kötü yönetimini öne sürmeye hazırlanıyor. Samsung, jüri üyelerinin taraflı davrandığını veya bilgileri davadan değil medya raporlarından elde ettiklerini iddia ediyor.

Jürinin sözcüsü Velvin Hogan'ın ise kendine ait bazı patentlerinin bulunduğu biliniyor ve iddiaya göre Hogan, diğer jüri üyelerine yardım etmek için kendi patent tecrübelerini kullanmış bulunuyor. Hogan, davadan sonra yapılan röportajlarda da bunu kabul ediyor. Bunun doğru olmadığını düşünen Samsung'a göre, kararını fazlasıyla çabuk veren jürinin hasarı hesaplarken yaptığı bazı tutarsızlıklar da var.

Samsung'un dosyasına göre yeni bir davaya ihtiyaç duyulmasının diğer bir nedeni ise '915 numaralı patent hakkında jürinin verdiği karar. Şirkete göre jürinin Ace, Intercept ve Replenish cihazlarının '915 patentini çiğnemediğin, kalan cihazların ise çiğnediğinin söylenmesi tutarsızlık oluşturuyor. Samsung'a göre patenti ihlal etmeyen Ace Intercept ve Replenish, diğer cihazlarla aynı Android sürümünü kullanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

anlaşılan tescilli hırsız artık sevgili Apple'a sataşmayı bırakıp yüce mahkemelerin jürilerine, hakimlerine, savcılarına ve diğer çalışanlarına saldırmaya başlamış. işte suçluluk ve pişmanlık duygusu böyle birşey maalesef.... iyi bakın ve ibret alın....

bu samsung hem suçlu hem güçlü be. iphone'da olan herşeyi kendi makinende kullan ondan sonrada bunu biz yaptık de. hele bir bakın s3 e yazılım sanki bire bir aynı sanki. fotograf çekme yazılımına bakın sanki iphone. ikonların dizilimi bile ayni bee. bari değiştirin be. zaten bu apple olmasaydı windows bile olmazdı belki. çünkü windows mac os un çakması.

@poweralpha windows olayına kesinlikle katılmıyorum!

@poweralpha steve jobsın biyografisini okursanız apple ın grafiksel arayüzü xerox parctan çaldığının steve jobs ın kendi ağzıyla söylediğini ancak bill gatesininde ondan görüp yaptığını söylediğinin bilirdiniz

@poweralpha ama hatırlatırım ki windows daha önceden çıkmadı mı ve zamanında bill gates,steve jobs'a yardım etmedi mi :)

@poweralpha fanboy dorukta :D sayın vatandaş apple ın iphone nunda samsung çip setlerini kullanıyor. şimdi nası oluyoda "herşey" apple a ait oluyor. samsung android sistem kullandığı için kamera uygulaması bu sisteme göre özgün bir şekilde yapıldı. şimdi bunun neresi iphone benziyor??? ikon dizilimi aynı demiş bide :D ne yapsın ikonları üst üste mi koysun?tabi satır ve sütunlara göre dizecek. iphone ikon dizilimine benziyor diye nokia ya da dava açsın o zaman. yok olmadı nokia apple a dava açmalı asıl satır ve sütunlara ikon yerleştirdiği için :D. nası olsa ikon dizilim işini başlatan nokia .

@poweralpha sen öle san apple fanı işte ne olacak

@poweralpha sen kimin çakmasısın

@27 Eyl 2012 17:35 senin beynin bu kadar mı yetiyo ziyaretçi. samsung'un çip seti değil sadece apple üretiyor. poweralpha'ya da katılıyorum herkes apple'dan çakma yaptı şimdi de çamur atmaya çalışıyolar yazık beee

Apple Jüriye rüşvet olarak Iphone 5 verip kararı değiştirmiştir...

@grezimonk hergün aynısın nerde apple haberi kinini kusuyosun artık ne zorun varsa apple'la

@27 Eyl 2012 16:59 çocuk o ya :)

ortalama zeka sahibi herkes bu mahkemenin adil olmadığını anlayabilir

amerikan mahkemelerini az çok bilen birisi samsungun en ufak şansı olmadığını bilir.

Telefonu ilk apple buldu, ankesörlü telefonu da apple buldu. Hatta incilde ademle havvanın apple yedikleri yazıyor. Şu anda ağaçta yetişen tüm meyveler dava edilmeli, ağaçta yetişen ilk meyve appledı.

ya simdi Guney Kore de Apple i yasaklasin dicem, adamlar bilincli zaten Samsung'dan baska almiyorlar. Ah be Vestel cok mu zordu bir Android telefon yapmak? neyse o da olacak yakinda

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost