Bu 10 programı devre dışı bırakabilirsiniz!

Otomatik başlayan bu 10 programı gönül rahatlığıyla PC'nizden kaldırın; hızınıza hız katın!

  • Zeynel A. Öztürk

Spotify Web Helper ve diğerleri

Spotify Web Helper ve diğerleri

7. Spotify Web Helper

Yakın zamanda Türkiye'de de hizmet vermeye başlayan müzik keşfetme aracını aslında PC'nize yüklemenize bile gerek yok (Spotify web player'ı kullanabilirsiniz). Ancak onu PC'nize yüklediyseniz, web'de bir Spotify şarkısına tıkladığınızda devreye giren masaüstü aracını PC'nizde bulacaksınız. Bu özelliğin açılış sürenizi uzatmasına değmeyeceğini düşünüyorsanız, onu devre dışı bırakabilirsiniz.

8. CyberLink YouCam

Web kameranız varsa CyberLink'in YouCam yazılımına sahip olma ihtimaliniz yüksek. Üreticiler, her nedense başlangıçta devreye girmeleri gerektiğini düşünüyorlar ancak PC'nin açılış işini uzatmaktan çok daha fazlasını yapmıyorlar. YouCam'i de devre dışı bırakabilirsiniz.

9. Evernote Clipper

Evernote, özellikle Web Clipper işleviyle hayranlığımızı kazanan bir program. Ancak sistem açılışında başlamasına bizce gerek yok. Başlangıç öğesini devre dışı bıraksak da Web Clipper'ın düzgün çalışmaya devam ettiğini gördük.

10. Microsoft Office

Microsoft Office, piyasadaki en çok tanınan üretkenlik paketi. Başlangıç öğesini devre dışı bırakırsak onu bozar, dosyaları açmasına engel olur muyuz? Hayır, bunu yapmanız sizi hiçbir şeyden mahrum etmeyeceği gibi sistem başlangıcınızı rahatlatacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Harika bir yazı olmuş, gerçekten çok işime yaradı 1000 kere teşekkürler

O 10 programın hiç biride benim pc'de yok :D

Google update zaten güncelleme için değil, ajanlık için var. Google ile ilgili hangi uygulamayı kurarsan kur hemen gelir bilgisayarına...

@24 Oca 2014 05:49 Ben de o yüzden hiçbir şeyini kurmadım bilgisayırıma, hatta arama motoru olarak bile kullanmıyorum gugılı, Bing kullanıyorum, gugıl benden uzak olsun da.

@24 Oca 2014 05:49 yav he he... öyledir tabi... cahil ölde kurtulalım...

o kadar hızlandı ki sistem tıklamdan açılıyor herşey...

Kaldırdım çok iyi kalktı sizde kaldırın sizde rahat edin. Bütün iş kaldırmakta.

@24 Oca 2014 13:58 Baykalın konuşması geldi aklıma : "Sen benimkini kaldır diyorum,kaldırmam diyor. Niye ? Çünkü benimkini kaldırırsa kendisininkini de kaldırması gerekir diye korkuyor. E sen de kaldır..."

teşekkürler

Eğer bilgisayarınızda quick time programını kullanmak zorunda kalıyorsanız( Mesela Adobe premiere yazılımı için gerekli oluyor) O quick update ne kadar kaparsanız kapayın bilgisayar açıldıktan kısa süre sonra eski yerine yerleşiyor !

@25 Oca 2014 01:00 Premiere Pro'da render almak için illaki QuickTime kurulu olması gerekmiyor.

@SypeR54 Benim bilgisayarımda After effects de var.Demekki karıştırmışım. Düzeltirsek After effects istiyor :/

Bu programların sayısı artırılabilir ama iyi ki yazmışsınız.

Driver Update Ve İzin Verdiğiniz Yazılımlar Harici Korkmadan Kaldırım Bir Problem Olmaz 11 12 Yıldır Denendi Diyebilirim :D

Ben kaldıramadım ya, ne yapmak lazım kaldırmak için?

@30 Oca 2014 09:27 önce simge cubuğundan kaldrı sağ alt kösede.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir