Kişiselleştirme fikri önce HTC'den çıkmış

Kişiselleştirme servisini Motorola'dan önce HTC hayata geçirmeye çalışmış ama bakın neler olmuş...

  • Cem Şancı
Kişiselleştirme için Moto X'ten önce davranmış

Motorola'nın Moto X ile beraber gündeme getirdiği, telefonları kullanıcıların istediği renklerde sipariş alma planında bir rakibi olduğu anlaşıldı. HTC'nin de, geçmişte benzer bir sistem üzerinde çalıştığı ve bunun için bir web sitesi hazırladığı ancak sonradan vazgeçtiği ortaya çıktı.

HTC'nin öncelikle ABD'deki GSM müşterileri için hizmete sokmayı planladığı yeni web sitesi sayesinde kullanıcılar, sipariş etmek istedikleri telefonların renkleriyle oynayarak kendilerine özel renk paternleri olan telefonlar yaratmak mümkün olacaktı. Kampanya HTC'nin Windows Phone'lu telefonlarından 8XT ile sınırlı olacak şekilde tasarlanmış ancak yapılan analizlerde her müşteri için özel telefon üretmenin çok maaliyetli olacağı anlaşılınca proje rafa kaldırımış.

Motorola'nın yeni telefonu Moto X için yakın zamanda duyurmayı planladığı benzer bir web sitesi var ve Motorola kişiselleştirme operasyonunda başarılı olursa, HTC'nin de rafa kaldırdığı projesini yeniden hayata döndürmesi mümkün.

HTC, çok ağır mali krizlerle boğuştuğu için, böyle bir operasyonun önce başka bir şirket tarafından denenmesini istiyor olabilir. Aksi takdirde, HTC'nin uzun süredir kötü giden mali tablosunda bir delik daha açılma riski bulunuyor.

Motorola ise, Google tarafından satın alındıktan sonra, arkasında Google'ın dev maddi imkanları ve pazarlama desteği ile başarılı operasyonlara imza atacağından emin görünerek, bu kadar zor bir projeye kalkışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Htc önceden düşündüyse yapsaydı mali krizle boğuşuyor olabilir 1500 tl ye telefon satarsa olacak o.General mobile tüm markaları telaşa soktu çünkü 4 çekirdekli bir telefona 1500tl verenler kazıklandıklarını anladılar(bkz:blu life play,gionee elife)

Htc önceden düşündüyse yapsaydı mali krizle boğuşuyor olabilir 1500 tl ye telefon satarsa olacak o.General mobile tüm markaları telaşa soktu çünkü 4 çekirdekli bir telefona 1500tl verenler kazıklandıklarını anladılar(bkz:blu life play,gionee elife)

@24 Ağu 2013 21:52 O fiyatlar sadece turliyede var biliyosun dimi?

Şu HTC markasına cidden çok çok üzülüyorum tamamen şahsi görüşüm karşı çıkanlar mutlaka olacaktır faat şuan samsung ve HTC markasını ele aldığımızda kullanılan malzeme bakımından HTC çok üstün Samsung markasından HTC ile özdeşleşmiş olan android arayüzü Sense'e bakarsak Touchwiz'den çok daha başarılı gelen güncellemelere bakıdığında samsung'dan daha iyi ama nedense samsung deli gibi satıyor anlayabilmiş değilim tüketiciler cidden garip geliyor bana HTC almak yerine gidip samsung almaya iten ne insanları anlayamıyorum. Apple içinde bu karşılaştırmayı yapmama sebebim Mac kullanan insan iPhone alır kalite desen piyasada üstüne yok vs vs HTC ile karşılaştırılabilecek aynı kulvardaki marka Samsung o yüzden karşılaştırıyorum.

@25 Ağu 2013 05:22 güncelleme hocam..HTC kolaylıkla cihazlarından vaz geçiyor...Birtane HTC telefon var elimde 2007 üretimi taş mübarek..hertarafı yara bere içinde ama hala ben varım diyor..gerçekten çok sağlam cihazları

@25 Ağu 2013 05:22 HTC'nin tasarımları harika, Sense arayüzü Stok android'den sonra bence en başarılı arayüz ama güncellemeler geç geliyor, telefonlara güncellemeyi vermeyi hemen kesiyor bir de Türkiye Teknik servisinin çok kötü olduğunu duymuştum sanırım sadece İstanbul'da tek bir servis olmasından dolayı.

bencede htc gayet güzel bir telefon 2 senedir htc evo 3d kullanıyorum çok memnunum

@25 Ağu 2013 10:04 şanser? :D

Sen de yorum yaz