Krizde karını 10'a katladı

Bütün dünya sıkıntılı bir yıl geçirdi ancak bu işlemci devi, karını 10'a katlamayı başardı!

Intel karını 10'a nasıl katladı?
Atom Intel'e yaradı

Netbook satışlarındaki patlama Intel'e yaradı. İşlemci devi karını bir yıl içinde 10 kat arttırmayı başardı.

Dünyanın önde gelen işlemci üreticilerinden Intel, 2009 yılının son çeyreğindeki karını bir önceki yıla göre yüzde 875 oranında arttırdığını duyurdu.

2008'in son çeyreğinde 234 milyon dolar kar açıklayan işlemci devi, 2009'da aynı dönemde ise karını 10 kat arttırarak karını 234 milyon dolardan 2.3 milyar dolara çıkarmayı başardı.

Intel'in karını bu denli hızlı arttırmasında son aylarda satışında patlama yaşanan netbook'larda kullanılan Atom işlemciler önemli rol oynadı. Netbook'ların satışının Intel'e fazlasıyla yaradığını belirten şirketin CEO'su Paul Ottellini, 2010'un ilk çeyreğinde de bir önceki yıla göre karlarını 400 milyon dolar arttırarak 9.7 milyar dolar net kara ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

A ları yumuşatsaydık keşke :))

ilovetechno yazmış:
A ları yumuşatsaydık keşke :))
----------
Ben de tam onu diyecektim :D
"â" bunu yapmak hiç zor değil :)

Bu arada arkadaşlar yazım dilinde "â" diye birşey yok. Yumuşatma kalkalı çok oldu. Türk dil kurumunun sitesini girip biraz incelerseniz daha net görürsünüz. Saygılar... :)

Bu kar başarısında Edip Çiftçi'nin katkısını da unutmamak gerekir, o da Intel satın alarak karın ona katlanmasına katkıda bulunmuştur muhtemelen. Sayesinde AMD'yte 1.2 milar dolar ödemeye mahkum olan Intel'e rahat bir soluk da Edip Bey sağlamıştır sağolsun.

Edip Bey'e selam, AMD beyinsel ve ATI görsel şölenine, Firefox ile can katarak, Windows ile olsun, Linux ile olsun devam!!!

Edip Bey'in dediği gibi; Saygılarrrrr!!!.

Hayır  yada â Türkçe'den şu anda vardır. Türk Dil Kurumu internet sitesinde "Düzeltme İşareti" adıyla "Yazım Kılavuzu" kısmında bulunmaktadır.

buyrun..

http://tdk.gov.tr/TR/Genel/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF4EC2F94D94121ECE

"Yazım dilinde "â" diye birşey yok." diyen arkadaş, TDK'nın sitesinde imla klavuzunda "kağıt" yazsın bakalım, ne sonuç çıkacak. Ayrıca "â" nın kaldırılması saçma birşey. Çünkü bu durumda alfabemiz konuştuğumuz dili yansıtamaz.

evet yumuşatmalar kalkmıştır.

kriz hep büyük firmaların işine yaramıştır, zaten durup dururken kriz olmaz birileri bi şekilde bundan ekmek yer

Sen de yorum yaz