M7 işlemcisi, akıllı cepler için "doğru adım"

Apple'ın iPhone 5S'e güç veren M7 işlemcisi, akıllı telefonlar için aslında ne ifade ediyor?

Moves uygulaması

Moves uygulaması

M7 işlemcisinin ortaya çıkması, hareketlerinizi takip eden Moves uygulaması için uzun zaman ve emek harcayan ProtoGeo için aslında büyük bir hediye oldu. ProtoGeo CEO'su Sampo Karjalainen, yeni teknolojinin iPhone 5S daha çıkmadan kendilerini çok heyecanlandırdığını, Moves uygulamalarını M7 için gözden geçirdiklerini söylüyor.

"Apple'ın M7 ile yaptığı iş, kesinlikle doğru bir yaklaşım" diyor Karjalainen ve ekliyor "ikinci işlemci, ana işlemcinin uykuya geçmesini sağlıyor ve bu, pil tüketimini azaltmaya belirgin biçimde yardımcı oluyor."

"Moves ile günün ilk aktivitelerinden gün içindeki tüm aktivitelerinize tüm hareketlerinizi izlemek istiyoruz. Uygulamamızı konum ve hareket bilgilerini izlemek üzere kendi algoritmalarımızı geliştirmek için uzun süreler harcadıktan sonra Ocak ayında ortaya çıkardık. Bu sırada pil tüketimini minimize etmeye dikkat ettik."

Apple'ın M7 işlemcisi, Moves uygulaması için gerçekten de faydalı oldu. Bu sayede uygulama pil ömrünüzü tüketmeden size hizmet sunabilir hale geldi.

M7'nin topladığı ve depoladığı verileri 7 gün saklayabilmesi, sadece Moves uygulaması için değil bu verileri kullanmak isteyen tüm uygulamaların işine yarayacak. Ancak Karjalainen, M7 ortaya çıkmadan önceki sıkı çalışmalarının kendilerine avantaj kazanacağına inanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

yeni çöp... çöpçü çalışıyor...

@grezimonk evet yine çalışıyorsun

@grezimonk steve öldükten sonra apple nin bir değeri klmadı

@28 Kas 2013 14:16 çöpçü olmak hakaret mi şimdi cahil iSheep?

bendede iphone5s var sarj'zim okulda 1%'di ekrani kapattim ust butona tiklayip 3 saat dayandi.

@Cemil2565 o zaman seninki kesin akıllıdır

İyi Bişey BU Ya :D

şarj diyeni gordum şarz diyeni de ama "şarj'zım" ne onu cozemedim...

ciiizısss!! bu işlemci bi harika dostum.

islemci olarak mediatek islemcileri ile anyi ama GPU ve yazilim olarak aciklarini kapatiyor. Zaten Arm islemciler arasinda öyel aman aman farklar yok ARM para basip lisans aliyorlar ve sirketler kendi mantiklarina göre o sablonla planlamasini yapiyor. Gercek olan suki Apple her konuda reklamini yaptirmayi biliyor bu makalede bunun en iyi örneklerinden exynos s2 s3 serisindeki performansi bu sene Qualcom sirketinin islemcileri önde gidiyor (CPU olarak GPU olarak degil) zaten Apple sadece islemci konusunda lisansi var diger parcalari ismarliyor bu islemcileride diger firmalara grave yaptiriyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir