Made in Japan: Wi-Fi bağlantılı ansiklopedi!

"Japonlar bunu da yaptı" haberlerine yeni bir başlık daha: İnternete bağlanabilen şeffaf ansiklopedi

Made in Japan: Wi-Fi bağlantılı ansiklopedi!
Şeffaf ansiklopedi: Tasarım aşaması tamam, şimdi sıra teknolojik altyapıda. Tıklayın...

Japon tasarımcı Mac Funamizu, tasarım aşamasını tamamladığı "şeffaf ansiklopedi"nin geleceğin en önemli icatlarından olacağını iddia ediyor. İngiliz "Shortlist" dergisinde tanıtılan "şeffaf ansiklopedi"nin, "bilgiye aç bir topluma mobil eğitim vereceği" bildirilirken, son teknolojilerle bezenmiş icadın teknolojik altyapısının tamamlanması için henüz çok fazla zamana ihtiyaç olduğu da vurgulandı.

Mac Funamizu'nun şeffaf ansiklopedisi herhangi bir yapıya doğru yöneltildiğinde, Wi-Fi bağlantısı üzerinden yapı hakkında anında bilgi vermeyi amaçlıyor. Ansiklopedide Google Earth, Google Maps ve Internet Explorer gibi programlar önceden yüklenmiş olarak geliyor.

Ekrana yerleştirilen küçük sensörler sayesinde ise, cihazın dokundurulduğu herhangi bir yüzey hakkında detaylı bilgi verip, yine dokundurulduğu herhangi bir kelimenin sözlük açılımını anında bulmasını sağlıyor.

DHA

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Japonlar bunu da yaptı değil bu sefer, yani kusura bakmasınlar teknolojide ilerdeler ama bunun gibi uçuk şeyleri bir photoshopçu da düşünür ve yapabilir.

oha süper icat....

Yok artık.. :D

mustafa91 photoshopdaki tasarımların gerçek halini japonlar yapıyor işte :D

Teknolojinin bu kadarı gereksiz bence. Gidip bi yeri geziyorsan hele yurt dışına çıkıyorsan hazırlığını yapıp öyle gideceksin. Hem bu cihaza vereceğim parayı tatilime harcarım iki yer daha fazla gezerim.

ohh maşallah maşallah adamlar koptu gidiyor...

yaw pokemondaki çocuğunda bir aleti vardı, pokemonların üzerine tutunca seceresini çıkarıyodu ondan esinlenmişler heralde:)

ya kardeşim benim hayal ettiğim herşeyi yapıyorlar.
biz Türk halkının olanakları olsa dünyada bir numara oluruz ama başımıza doğru düzgün başkan gelmiyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir